Jagody jako wyborne malutkie owoce

Jagody to apetyczne drobne owoce, które posiadają również własności lecznicze.
Jagody zawierają pierwiastki mineralne, zwłaszcza selen, cynk, miedź i mangan, także witaminy C, A, B, PP.

Wyposażenie

Źródło: flickr.com
Ponieważ zawierają błonnik istotna ilość cholesterolu jest eliminowana z przewodu pokarmowego wraz z toksynami i kwasami żółciowymi, nim przedostaną się one do układu krwionośnego. Te owoce mieszczą dużo przeciwutleniaczy, niszczą one wolne rodniki odpowiedzialne za rozrost nowotworów. Przeciwutleniacze działają również dodatnio na postać naczyń włosowatych oczu i przyśpieszają regenerację barwnika który znajduje się w siatkówce oka, który jest odpowiedzialny za widzenie po zmierzchu. Borówka amerykańska zawiera duże ilości fitoestrogenu, który efektywnie ogranicza aktywność enzymów które przyczyniają się do powstawania nowotworów hormonozależnych. Owoce posiadają również kwas foliowy, który wspiera ochronę organizmu przed rakiem macicy, a w okresie ciąży wspomaga prawidłowy rozwój zarodka.
komfort

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Po sezonie jest możliwość również (odnośnik do strony) sięgnąć po borówki zamrażane, lub suszone. Suszone jagody i jej liście mieszczą znaczną dawkę garbników, które uszczelniają błony śluzowe żołądka, neutralizują szkodliwe Produkty przemiany materii i spowalniają ruchy robaczkowe jelit. Napar z suszonych jagód, albo ich liści efektywnie blokuje biegunkę, natomiast sok wyciśnięty ze świeżych jagód pomaga w leczeniu zaparć. Antocyjany tworzą autentyczny filtr, pochłaniając szkodliwe promienie UV. W związku z tym winny je jeść osoby, które długo przebywają na słońcu.

Borówki dobrze jest jeść na surowo, aczkolwiek nie tracą na wartości po zamrożeniu.użyteczne omówienie – sprawdź stronę -Zamrożone owoce również zdołamy świetnie zużyć przyrządzając pierogi, dorzucać do deserów, czy przygotować kompot, czy zupę owocową.

, , , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Kompleksowe świadczenia medyczne w krajowych sanatoriach.

Krajowe sanatoria to obiekty unowocześnione, w pełni przystosowane do norm międzynarodowych. Są to lecznice, w jakich można oczekiwać na spory zakres zabiegów. Takie kompleksowe świadczenia medyczne w krajowych ośrodkach rehabilitacyjnych powodują, że pojawia się w nich coraz więcej pacjentów.

Szukasz prezentu dla swojego faceta? W chwili obecnej innowacyjne gadżety są na topie!

W chwili obecnej zdecydowanie więcej ludzi decyduje się na kupno użytecznych i rzeczowych niespodzianek. Wiadomo, że coś takiego jest dużo droższe, jednakże może przynieść prawdziwą przyjemność obdarowywanej osobie. Dlatego też, jeżeli wyszukujesz wymarzonego upominku dla swojego współmałżonka to winnaś zdecydować się na zakup jakiegoś innowacyjnego gadżetu.

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.