Jak wyposażyć domową apteczkę?
Domowa apteczka musi być wyposażona w odpowiedni zestaw farmaceutyków, ziółek, materiałów opatrunkowych czy też trwały sprzęt.
Po co szukać nocnej apteki jeśli podstawowe farmaceutyki możesz mieć w zasięgu ręki? Celem łatwego znalezienia koniecznego leku, zawartość apteczki należy podzielić na kilka części.

Źródło: http://www.flickr.com
Miej przystępne, w wyższym stopniu zabezpieczone powinny być leki do użytku wewnętrznego, następnie lekarstwa do użycia zewnętrznego.
Jeżeli zainteresował Cię ten wpis, to bez wahania kliknij ten odnośnik – to bardzo użyteczna strona (www.innerharmony.pl/), która prezentuje podobną tematykę.
Natomiast środki jak też opatrunkowe materiały powinny znajdować się w miejscu bez trudności dostępnym, pod ręką. Na medykamenty stale przyjmowane przez któregoś z mieszkańców musi być w apteczce wydzielone miejsce.

Źródło: http://www.flickr.com
Domowa apteczka musi być dobrze zabezpieczona przed maluchami. Można w niej składować wyłącznie lekarstwa wyraźnie opisane: nazwa leku, zastosowanie, termin ważności oraz dawkowanie. Nie wolno gromadzić nazbyt dużej ilości leków. Leki powinniśmy składować w ich własnych, oddzielnych pojemnikach. Nie można ich przelewać czy też przesypywać. Wieczko każdego pojemnika powinna być szczelnie zamknięte. Zapobiega to procesowi wietrzenia i psucia się leków. Wszelkie specyfiki muszą być przechowywane w ciemnym miejscu, albowiem światło powoduje psucie się medykamentów oraz obniża skuteczność ich działania. W domowej apteczce powinny znajdować się tylko leki podawane w ramach okazjonalnej pomocy, w sytuacjach typowych, a więc takich, w których nie ma wątpliwości, jak farmaceutyk podać.
Należą do nich farmaceutyki tabletki od bólu głowy, przeciwgorączkowe, przeciwgrypowe, syropy przeciwkaszlowe, wykorzystywane w bólach gardła, wykorzystywane w bólach skurczowych brzucha, medykamenty nasercowe, farmaceutyki na żołądek.