Higiena uzębienia

Zęby, mimo że wykonane z bardzo wytrzymałego szkliwa, są narażone na pozornie niegroźną chorobę – próchnicę. Za powstawanie tej choroby odpowiadają bakterie żyjące w ustach, żywią się one cukrami obecnymi w spożywanym jedzeniu, rozwijają się więc na pozostałościach żywności które utknęły w szczelinach międzyzębowych.

Wskutek przetwarzania przez bakterie powodujące próchnicę cukrów, produkują one jako produkt uboczny metabolizmu kwasy, które powodują zdemineralizowanie wytrzymałego szkliwa. Codzienne szczotkowanie zębów zwykle zapobiega tej groźnej chorobie, niektóre osoby jednak są bardziej podatne na wpływ tych drobnoustrojów. Kiedy szczoteczka do zębów zawodzi, trzeba udać się do dentysty.

Plomby, urządzenia do borowania, zastrzyki

dentysta podczas zabiegu

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

Na niezbędną higienę ust składa się mycie zębów, płukanie ust oraz czyszczenie przestrzeni międzyzębowych (bardzo narażonych na działanie bakterii). Kontrolna wizyta u stomatologa (zobacz usuwanie zębów kraków) jest jednak zalecana nawet dla osób, które przestrzegają higieny. Próchnica na początkowym etapie rozwoju nie jest groźnym schorzeniem, zazwyczaj wizyta u stomatologa (zobacz aparat ortodontyczny) kończy się zaklejeniem zęba. Niekiedy jednak dziura nie jest tak głęboka, że niezbędna jest interwencja lekarza. Endodonta, bo tak się ów specjalista nazywa, zajmuje się leczeniem części zęba położonych pod wierzchnią wartstwą. Działanie dentysty polega najczęściej na tzw. leczeniu kanałowym – jest to długotrwały proces złożony z zestawu zabiegów, jest on bolesny, z tego powodu też lepiej jest zapobiegać konieczności wizyt u tego specjalisty.Gdzie znaleźć specjalistę?

Usługi stomatologiczne na terenie Polski zaliczają się do jednych z najmniej kosztownych na kontynencie, dentystów jest dużo, a do najbardziej doświadczonych lekarzy należy się zapisywać z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Żeby odszukać położony blisko gabinet stomatologiczny, powinno się wpisać w wyszukiwarkę przykładową frazę zawierającą miasto, przykładowo „stomatolog Wrocław”. Wyszukiwarka wyświetli plan miasta z zaznaczoną lokalizacją wszelkich gabinetów dentystycznych, trzeba tylko znaleźć ten położony najbliżej i zaznaczyć jego ikonę, by otrzymać dane kontaktowe. Rejestracja wizyty jest darmowa, dobrze jest jednak skontrolować, czy klinika stomatologiczna posiada umowę z NFZ, jeśli nie – za usługę konieczne będzie pobranie opłaty.

, , ,

Related posts

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Obecnie dorosłe kobiety mają większą wiedzę na temat swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

Centrum okulistyczne Śląsk przyjmie ludzi w każdym wieku

Czy zaznaczymy jak dbać o oczy?
Oczy okazują się być jednym z najistotniejszych naszych narządów, przez to tak ważne będzie to, aby dobrze o nie troszczyć się, tak by posiadać świadomość, że będą nam przez spory okres odpowiednio służyć. dlatego także tak ważne jest to, aby poddawać się wcześniejszym testom, tak by od razu wychwycić, jeśli będzie się z nimi działo coś niewłaściwego.

Hotel polanica zdrój

Motywów, dla których wybieramy w drogę jest sporo. Można by nawet stwierdzić, że każdy ma odmienny powód. Bo oczywiście niektórzy wyjeżdżają do nowej pracy, ale każdy do innej, a nawet, jeżeli do tej samej to na różne stanowiska itp.

Z nami odnajdziesz dobrego okulistę w Warszawie

Dzisiaj dużo osób mierzy się z trudnościami ze wzrokiem. Kiedy zastanowimy się nad tym głębiej może wówczas okazać się, że dalekowzroczność to choroba obecnych czasów. Nie da się zaprzeczyć, że wiele czasu spędzamy przed komputerem – zarówno w pracy jak i w domu – w związku z czym mnóstwo osób musi nosić okulary.

Masaż biurowy w pracy – jak wygląda oraz jakie są jego korzyści?

Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy oraz proponuje go niezmiernie sporo firm posiadających w swojej ofercie różnorodne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne powiązane ze zdrowiem.

Latest posts

Jak nauczyć się jeździć na koniu?

Mówi się, iż nauka konnej jazdy zajmuje cały żywot. Jednak ażeby móc osobiście wyruszyć konno na wycieczkę do lasu, wcale nie trzeba miesięcy lekcji.
Swoją przygodę z końmi zacząć powinniśmy od wyboru należytego klubu jeździeckiego.

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.