mam acl, regeneracja więzadła krzyżowe

Kolano jest złączem, które musi znosić ogromnie duże obciążenia oraz umożliwia wykonywanie różnorodnych ruchów. Jego konstrukcja jest zadziwiająca.

Bywa jednak, że w czasie natężenia fizycznego dochodzi do defektu, bólu kolana. Jest to dość częsta niedyspozycja. Przede wszystkim dotyka sportsmenów ewentualnie osób okazjonalnie uprawiających sport.

operacja kolana

Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Więzadło krzyżowe (ACL) utrzymuje w miejscu staw kolanowy. Zerwanie więzadła charakteryzuje się niestabilnością stawu kolanowego. Nie u każdego może się to przejawiać dyskomfortem, szczególnie osoby wiodące ostrożny tryb życia mogą tego nie zauważyć. U mniej więcej 10% osób z zerwanym ACL niedługo po urazie zachodzi samodzielne odzyskanie całkowitej funkcjonalności. Osoby te nawet nie wiedzą, że miały kontuzję.

Tyczy się to również sportowców.

Zazwyczaj na uraz więzadła narażone są osoby uprawiające koszykówkę, narciarstwo lub piłkę nożną.

Czy wpisy zaprezentowane na tej witrynie sushi szamotuły całkowicie Cię uradowały? Sądzimy, że tak. Jednakże, jeśli pragniesz więcej, to wejdź tu.

Jeśli dojdzie do całościowego zerwania więzadła to nie jest ono w stanie się odbudować. Dla odzyskania zupełnej sprawności ruchowej zalecana jest rekonst http://www.artemed.plyżowego . Operację realizuje się w okresie od 6 tygodni do 4 miesięcy po powstaniu się urazu. Po pierwsze powinno się wyleczyć więzadła poboczne i torebkę stawową.

Na tym etapie pomocny jest stabilizator stawu kolanowego.

Aczkolwiek już po 2 tygodniach konieczna jest rehabilitacja, która zapobiega przykurczom stawu i zanikom mięśniowym. Brak wyprostowania kolana może być przeciwwskazaniem do rekonstrukcji więzadła kolanowego. Po urazie kolana może pojawić się krwiak lub uszkodzenie łąkotki co powinno się wyleczyć przed zabiegiem.

Artemed

Autor: Artemed
Źródło: http://www.artemed.pl/

Interwencja chirurgiczna konieczna jest u sportowców i osób aktywnych fizycznie. Jednakże zanim podejmie się decyzję o rekonstrukcji ACL trzeba ocenić wielkość uszkodzenia więzadła, stan funkcjonalny kolana, niestabilność kolana. Po zabiegu kolano unieruchamia się, po 3-4 dniach możemy opuścić lecznicę. By odzyskać zupełną sprawność konieczna jest też 6-9 miesięczna rehabilitacja, jednak znacznie wcześniej możemy przechadzać się. Przez pierwsze trzy miesiące powinno się nosić aparat stabilizujący. Czasem może dojść do drobnych komplikacji, jednak w większej części przypadków operacja i rehabilitacja toczą się bezproblemowo.

, , , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.

Powszechna dostępność medykamentów na najczęstsze przypadłości sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć samodzielnie jest dość długi i bez przerwy się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u lekarza. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w ośrodkach zdrowia jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakikolwiek sposób łączą się z zastrzykami i innymi bolesnymi zabiegami. A niekiedy dolegliwości możemy wyleczyć samodzielnie, gdyż wcale nie są zagrożeniem dla życia.