mam acl, regeneracja więzadła krzyżowe

Kolano jest złączem, które musi znosić ogromnie duże obciążenia oraz umożliwia wykonywanie różnorodnych ruchów. Jego konstrukcja jest zadziwiająca.

Bywa jednak, że w czasie natężenia fizycznego dochodzi do defektu, bólu kolana. Jest to dość częsta niedyspozycja. Przede wszystkim dotyka sportsmenów ewentualnie osób okazjonalnie uprawiających sport.

operacja kolana

Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Więzadło krzyżowe (ACL) utrzymuje w miejscu staw kolanowy. Zerwanie więzadła charakteryzuje się niestabilnością stawu kolanowego. Nie u każdego może się to przejawiać dyskomfortem, szczególnie osoby wiodące ostrożny tryb życia mogą tego nie zauważyć. U mniej więcej 10% osób z zerwanym ACL niedługo po urazie zachodzi samodzielne odzyskanie całkowitej funkcjonalności. Osoby te nawet nie wiedzą, że miały kontuzję.

Tyczy się to również sportowców.

Zazwyczaj na uraz więzadła narażone są osoby uprawiające koszykówkę, narciarstwo lub piłkę nożną.

Czy wpisy zaprezentowane na tej witrynie sushi szamotuły całkowicie Cię uradowały? Sądzimy, że tak. Jednakże, jeśli pragniesz więcej, to wejdź tu.

Jeśli dojdzie do całościowego zerwania więzadła to nie jest ono w stanie się odbudować. Dla odzyskania zupełnej sprawności ruchowej zalecana jest rekonst http://www.artemed.plyżowego . Operację realizuje się w okresie od 6 tygodni do 4 miesięcy po powstaniu się urazu. Po pierwsze powinno się wyleczyć więzadła poboczne i torebkę stawową.

Na tym etapie pomocny jest stabilizator stawu kolanowego.

Aczkolwiek już po 2 tygodniach konieczna jest rehabilitacja, która zapobiega przykurczom stawu i zanikom mięśniowym. Brak wyprostowania kolana może być przeciwwskazaniem do rekonstrukcji więzadła kolanowego. Po urazie kolana może pojawić się krwiak lub uszkodzenie łąkotki co powinno się wyleczyć przed zabiegiem.

Artemed

Autor: Artemed
Źródło: http://www.artemed.pl/

Interwencja chirurgiczna konieczna jest u sportowców i osób aktywnych fizycznie. Jednakże zanim podejmie się decyzję o rekonstrukcji ACL trzeba ocenić wielkość uszkodzenia więzadła, stan funkcjonalny kolana, niestabilność kolana. Po zabiegu kolano unieruchamia się, po 3-4 dniach możemy opuścić lecznicę. By odzyskać zupełną sprawność konieczna jest też 6-9 miesięczna rehabilitacja, jednak znacznie wcześniej możemy przechadzać się. Przez pierwsze trzy miesiące powinno się nosić aparat stabilizujący. Czasem może dojść do drobnych komplikacji, jednak w większej części przypadków operacja i rehabilitacja toczą się bezproblemowo.

, , , ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.