Czym jest lateks, jakie mamy jego rodzaje i do czego służy? Jakie są jego najważniejsze właściwości?

Lateks jest koloidalnym roztworem kauczuku naturalnego, nazywa się go w związku z tym fachowo lateksem naturalnym. Lateks może być również sztuczny i występować w stanie płynnym. W przemyśle chemicznym termin ten określa wszystkie emulsje polimerów, ale też gumy syntetyczne i plastiki.

rękawiczki lateksowe

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Lateks naturalny otrzymuje się dzięki nacinaniu roślin kauczukodajnych i zebranie i obróbkę soku mlecznego. Taki sok jest mieszany z substancjami alkalicznymi, na przykład amoniakiem. Końcowy produkt, którym jest kauczuk w przemyśle gumowym można otrzymać w wyniku koagulacji soku i jego zagęszczania. Takie zwiększenie gęstości robione jest przez odprowadzenie lub częściowe odparowanie wody. Koagulacja zachodzi po zakwaszeniu, zamrożeniu, może też nastąpić po dodaniu soli , które są rozpuszczalne w wodzie – .

Pozyskiwany z drzew kauczukowych naturalny lateks jest dobry dla środowiska, ponieważ jest odnawialnym surowcem. Jest też antyalergiczny oraz odporny na roztocza, w związku z tym nadaje się dla alergików. Jest to również niesamowicie mocny i amortyzujący surowiec naturalny. Innym rodzajem jest lateks syntetyczny. Otrzymuje się go poprzez polimeryzację emulsyjną danych monomerów. Ph lateksów uzyskiwanych syntetycznie waha się od 6 do 12. Po późniejszym zakwaszeniu lub dodaniu soli mamy kauczuki stałe.

Jeśli fascynuje Cię ten temat, odszukaj więcej tutaj (https://okulus.pl/nasze-uslugi/zabiegi-operacyjne/chirurgia-refrakcyjna/laserowa-korekcja-wzroku/) faktów na ten wątek, które będą niezwykle fascynujące i z pewnością wciągną Cię zupełnie.

Ten typ surowca stosowany jest w wielu branżach, głównie w branży samochodowej, możemy z jego pomocą tworzyć opony samochodowe. Tworzy się z niego sporo różnych rzeczy bardzo potrzebnych w codziennym życiu, jak uszczelki, piłeczki z kauczuku czy rękawiczki lateksowe. Służy również do wyrobu popularnej pianki lateksowej, która służy do robienia mebli oraz materaców.

prezerwatywa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Takie materace mają świetne właściwości antyalergiczne i antygrzybicze. Lateks jest również niezbędny przy wyrobie klejów, prezerwatyw czy odzieży. Uzyskiwana w taki sposób pianka lateksowa jest bardzo miękka oraz elastyczna. Umożliwia równe rozłożenie ciężaru ciała, który zapobiegać będzie robieniu się miejsc uciskowych. Tego typu pianki są antybakteryjne, są odporne na pleśnie oraz roztocza. Jest to więc świetna alternatywa dla surowców sztucznych.

, , ,

Related posts

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Obecnie dorosłe kobiety mają większą wiedzę na temat swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

Centrum okulistyczne Śląsk przyjmie ludzi w każdym wieku

Czy zaznaczymy jak dbać o oczy?
Oczy okazują się być jednym z najistotniejszych naszych narządów, przez to tak ważne będzie to, aby dobrze o nie troszczyć się, tak by posiadać świadomość, że będą nam przez spory okres odpowiednio służyć. dlatego także tak ważne jest to, aby poddawać się wcześniejszym testom, tak by od razu wychwycić, jeśli będzie się z nimi działo coś niewłaściwego.

Hotel polanica zdrój

Motywów, dla których wybieramy w drogę jest sporo. Można by nawet stwierdzić, że każdy ma odmienny powód. Bo oczywiście niektórzy wyjeżdżają do nowej pracy, ale każdy do innej, a nawet, jeżeli do tej samej to na różne stanowiska itp.

Z nami odnajdziesz dobrego okulistę w Warszawie

Dzisiaj dużo osób mierzy się z trudnościami ze wzrokiem. Kiedy zastanowimy się nad tym głębiej może wówczas okazać się, że dalekowzroczność to choroba obecnych czasów. Nie da się zaprzeczyć, że wiele czasu spędzamy przed komputerem – zarówno w pracy jak i w domu – w związku z czym mnóstwo osób musi nosić okulary.

Masaż biurowy w pracy – jak wygląda oraz jakie są jego korzyści?

Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy oraz proponuje go niezmiernie sporo firm posiadających w swojej ofercie różnorodne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne powiązane ze zdrowiem.

Latest posts

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.