Czym jest lateks, jakie mamy jego rodzaje i do czego służy? Jakie są jego najważniejsze właściwości?

Lateks jest koloidalnym roztworem kauczuku naturalnego, nazywa się go w związku z tym fachowo lateksem naturalnym. Lateks może być również sztuczny i występować w stanie płynnym. W przemyśle chemicznym termin ten określa wszystkie emulsje polimerów, ale też gumy syntetyczne i plastiki.

rękawiczki lateksowe

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Lateks naturalny otrzymuje się dzięki nacinaniu roślin kauczukodajnych i zebranie i obróbkę soku mlecznego. Taki sok jest mieszany z substancjami alkalicznymi, na przykład amoniakiem. Końcowy produkt, którym jest kauczuk w przemyśle gumowym można otrzymać w wyniku koagulacji soku i jego zagęszczania. Takie zwiększenie gęstości robione jest przez odprowadzenie lub częściowe odparowanie wody. Koagulacja zachodzi po zakwaszeniu, zamrożeniu, może też nastąpić po dodaniu soli , które są rozpuszczalne w wodzie – http://czarmed.pl/sklep/53-rekawiczki.

Pozyskiwany z drzew kauczukowych naturalny lateks jest dobry dla środowiska, ponieważ jest odnawialnym surowcem. Jest też antyalergiczny oraz odporny na roztocza, w związku z tym nadaje się dla alergików. Jest to również niesamowicie mocny i amortyzujący surowiec naturalny. Innym rodzajem jest lateks syntetyczny. Otrzymuje się go poprzez polimeryzację emulsyjną danych monomerów. Ph lateksów uzyskiwanych syntetycznie waha się od 6 do 12. Po późniejszym zakwaszeniu lub dodaniu soli mamy kauczuki stałe.

Jeśli fascynuje Cię ten temat, odszukaj więcej tutaj (https://okulus.pl/nasze-uslugi/zabiegi-operacyjne/chirurgia-refrakcyjna/laserowa-korekcja-wzroku/) faktów na ten wątek, które będą niezwykle fascynujące i z pewnością wciągną Cię zupełnie.

Ten typ surowca stosowany jest w wielu branżach, głównie w branży samochodowej, możemy z jego pomocą tworzyć opony samochodowe. Tworzy się z niego sporo różnych rzeczy bardzo potrzebnych w codziennym życiu, jak uszczelki, piłeczki z kauczuku czy rękawiczki lateksowe. Służy również do wyrobu popularnej pianki lateksowej, która służy do robienia mebli oraz materaców.

prezerwatywa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Takie materace mają świetne właściwości antyalergiczne i antygrzybicze. Lateks jest również niezbędny przy wyrobie klejów, prezerwatyw czy odzieży. Uzyskiwana w taki sposób pianka lateksowa jest bardzo miękka oraz elastyczna. Umożliwia równe rozłożenie ciężaru ciała, który zapobiegać będzie robieniu się miejsc uciskowych. Tego typu pianki są antybakteryjne, są odporne na pleśnie oraz roztocza. Jest to więc świetna alternatywa dla surowców sztucznych.

, , ,

Related posts

Jak utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu ?

Częstym problemem zdrowotnym pośród seniorów jest podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Wiele się o tym mówi, wciąż jednak nie wszyscy wiedzą, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma prawidłowy poziom cholesterolu.
Mówi się także o „dobrym” a także „złym” cholesterolu – co to znaczy jak też jaką rolę w układzie spełniają poszczególne typy cholesterolu? Mnóstwo osób nieświadomie niesłychanie szkodzi swojemu zdrowiu, nie dbając o prawidłowy jego poziom.

Operacja plastyczna pochwy nie musi być skomplikowana

Czasem dzieje się tak, że chcemy coś zmienić w naszym wizerunku oraz poszukujemy przy tym najlepszych specjalistów. Przez to właśnie takim powodzeniem radują się chirurdzy plastyczni, bo oni są w stanie spełnić wiele wymagań własnych pacjentów odnośnie ich wizerunku.
Dla wielu pacjentek ważna jest waginoplastyka
Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że dla wielu kobiet niezwykle istotne okazuje się być to, jak prezentują się w strefach intymnych.

Co zrobić, jak w naszym życiu mamy problemy z emocjami? Gdzie w takiej sytuacji się zgłosić?

W obecnych, coraz bardziej nerwowych czasach psycholog może pomóc każdemu z nas. Dla niektórych może brzmieć to niedorzecznie, ale tak właśnie jest, kiedy życie wymaga od nas coraz więcej. Z jednej strony rozwijamy się na polu prywatnym, na którym istotne jest życie osobiste, z innej jesteśmy aktywni zawodowo - i silniej albo słabiej - można zaangażować się w tego rodzaju pracę. Niekiedy trudno pogodzić te dwie sfery, tak więc pojawiają się kłopoty.

Latest posts

Świetne korki sportowe dla dla pasjonatów piłki nożnej

Wszyscy mali chłopcy kochający grę w piłkę nożną chce zostać Robertem Lewandowskim albo Leo Messim. Maluchy są zapaleńcami. Umieją po parę godzin kopać w piłkę i nic, nawet zła pogoda nie jest w stanie ich przegnać z boiska. Dlatego warto kupić dzieciakom dobre obuwie.

Czy mamy do czynienia ze zjawiskiem upadku obyczajów?

Dziś modny człowiek może pokazać się w odzieży typu sportowego nie tylko w drodze na siłownię lub z sali gimnastycznej, ale również w trakcie wyjścia do przyjaciół czy też do kawiarni, aby zjeść ulubione ciasteczko.

A przecież w nie tak znowu zamierzchłych czasach żeby oddać się tego rodzaju przyjemnościom, trzeba było powrócić do domu aby przebrać się w bardziej godziwy strój.

Większe oraz mniejsze urządzenia

Trzeba zwrócić uwag wagę na to, iż oferowany nam materiał do ćwiczeń, to tak naprawdę mniejsze i większe sprzęty, a więc nie ma poważniejszego znaczenia czy mamy wielki dom, czy małe mieszkanie. Jeśli jedynie odpowiednio poszukamy, to znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie, coś na czym będziemy mogli ćwiczyć oraz dzięki czemu będziemy mieli szanse dobrze zadbać o swoją sylwetkę.

W jaki sposób kupować buty do piłki halowej?

W czasie uprawiania sportu oczywiście największe znaczenie ma zatroszczenie się o swoje bezpieczeństwo oraz komfort. Dosyć ważny jest wybór odpowiednich butów, jakie należy dostosować przede wszystkim do tego, jaką dyscyplinę sportową chce się uprawiać. Na przykład, gdy planuje się aktywność na halach sportowych koniecznie trzeba wybrać buty wyposażone w podeszwę, jaka nie pozwoli na kłopotliwe ślizganie się. Dużym zainteresowaniem wyróżniają się buty halowe Joma jak w r-gol.com. Na halach dzisiaj trenuje się piłkę nożną, koszykówkę lub siatkówkę, szczególnie gdy pogoda nie pozwala na grę na świeżym powietrzu.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*