Kontrola u dentysty – płatnie czy na nfz?

Wielu z nas boryka się niekiedy z bólem zęba. Nie możemy spać, jeść, sytuacja wydaje się być nie do wytrzymania. Jedynym ocaleniem może być wtenczas tylko dentysta. Jednak i tych jest ogrom. Który stomatolog sprawdzi się bardziej – płatny czy z państwowej przychodni? Ile kosztować nas będzie leczenie kanałowe? Czy jest sponsorowane?

Jeśli jesteśmy uczniem lub personą zatrudnioną na umowę o pracę, mamy zagwarantowaną publiczną służbę medyczną – dentysta także wchodzi w grę. Program obejmuje całkowity pakiet świadczeń – wizyta profilaktyczna, leczenie kanałowe a nawet odkamienianie zębów raz na rok. Jednak nie wszystko jest takie kolorowe jakby się mogło wydawać. Co prawda dzięki wprowadzeniu najnowszej informatyki nie trzeba przy umawianiu się posiadać naszej legitymacji ubezpieczeniowej – numer pesel wystarczy.

gabinet dentystyczny

Autor: Bosc d’Anjou
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak czekając na wizytę kontrolną, trzeba uzbroić się w czas. Stomatolog w przychodni publicznej ma niezwykle długa kolejkę petentów, także na spotkanie z nim można czekać nawet parę miesięcy. Na szczęście, jeśli mamy nagłą sytuację, przeszywa nas straszny ból, możemy udać się do niego bez kolejki. Poza tym, sponsorowane są jedynie klasyczne plomby w kolorze czarnym- za zaawansowane, białe, przyjdzie nam zapłacić z własnej kiesy.

Kliniki prywatne to całkowicie inna bajka. Piękne wnętrza, stonowana muzyka, wykwalifikowana recepcjonistka. Na termin wizyty musimy poczekać maksymalnie jeden dzień, bowiem nasz dentysta nie codziennie jest dostępny. Aby zarejestrować się w nowej placówce nie potrzebujemy posiadać żadnych dokumentów, jedynie dowód osobisty aby spisać nasze dane, zobacz http://www.dentystakaniak.pl/. Stomatolog utworzy nam naszą własna kartotekę, obejrzy nam szczękę rentgenem, i zacznie swoje dzieło. Niestety, w zależności od miejscowości zamieszkania, należy liczyć się ze znacznymi kosztami za tego rodzaju świadczenia. Jeżeli wymagane będzie leczenie kanałowe zęba trzonowego, koszt może wynieść nawet tysiąc złotych. Poza tym, dentysta wcale nie będzie mocniej wykwalifikowany niż ten w przychodni publicznej – sami często pracują w miejskich placówkach, a wieczorami przyjmują prywatnych pacjentów.

Jeśli pragniemy, aby nasze zęby obejrzał stomatolog, trzeba podjąć istotna decyzję – jaki rodzaj świadczenia wybrać? Przychodnia państwowa jest bezpłatna, jednak kolejki bardzo długie. Z kolei komercyjna klinika ugości nas od razu, ale niestety wiąże się to ze znacznym kosztem. Sami musimy zadecydować, jakie mamy priorytety.

Może Cię zainteresować – http://www.dentystakaniak.pl/o-praktyce/

, , ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.