Masz dosyć spędzania wakacji nad morzem? Wybierz Pieniny – na górskie wycieczki i kąpiele wśród średniowiecznych zamków

Znakomite na wczasy z rodziną, wypad z przyjaciółmi albo weekendową wycieczkę we dwoje. Nieskazitelnie czyste jeziora, urzekające zabytki jak i zapierające dech w piersiach widoki – to wszystko znajdziesz tylko w Pieninach.

Pieniny należą do jednych z najniższych gór w Polsce, rozciągających się od Czorsztyna do Szczawnicy. Najwyższy szczyt górski – Trzy Korony – wynosi niespełna 1000m. (dokładnie 983m.n.p.m) i stanowi najczęstszy punkt wycieczek dla przybywających w Pieniny turystów.
Jadąc w Pieniny nieodzowną częścią wyprawy jest przepływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych, znajdujących się po stronie słowackiej do Szczawnicy. Podczas przepływu turyści mają okazję obejrzeć w pełnej okazałości szczyty Trzech Koron i Sokolicy – najbardziej okazałych szczytów Pienin.
Pragnący kąpieli wodnych mogą ruszyć do okolicznej Niedzicy nad Jezioro Czorsztyńskie, w której istnieje przeznaczona do tego celu plaża. Z kolei podczas kąpieli można napawać pięknymi krajobrazami zamków: w Niedzicy oraz Czorsztynie. Nieodzownym widokiem będą tam także przepływające co chwilę statki z turystami, którzy mają okazję tym sposobem zwiedzić jezioro dookoła. Warto samemu także udać się na rejs statkiem, podczas którego przewodnik przedstawi historię okolicznych miejscowości. Jeśli chodzi o noclegi Pieniny noclegi pieniny proponują sporą bazę hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych, dostępnych dla każdego. Najbardziej popularna pod tym względem jest Szczawnica, skąd zaczyna się większość tras turystycznych.

Autor: Diana Wieczorek

Przebywając na wakacjach w Szczawnicy nie można również pominąć Palenicy, na którą można ruszyć na piechotę lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Z tego miejsca rozpościera się piękna panorama samej Szczawnicy oraz jej okolic. Ponadto warto również zobaczyć niewielki, ale równie urzekający Wodospad Zaskalnik. O ile czas nam pozwoli, można udać się także na małą podróż rowerową wzdłuż Dunajca, która pozwoli nam nacieszyć się tymi pięknymi krajobrazami jeszcze z innej perspektywy. Planując urlop w Pieninach z dziećmi, nie obędzie się również bez wizyty Parku Dolnym, w którym mieści się plac zabaw dla dzieci z fontannami.

Miej na uwadze, że pokrewne teksty, są bardzo blisko. Kliknij tu, a pokażą Ci się przydatne notatki (https://jadenapodlasie.pl/oferty/kuchnia/bary) oraz wówczas poznasz więcej detali na ten temat.

Dla starszych i odważnych dzieci oferowany jest jeszcze okoliczny park linowy, w którym mogą aktywnie spędzić czas i jeszcze milej zapamiętać Szczawnicę.

Łóżko japońskie

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Jeśli chodzi o noclegi Pieniny od strony Szczawnicy będą więc znakomitym punktem wypadowym do wszelkich wycieczek oraz odpoczynku.

Pieniny to sprawdzony rejon, w którym można aktywnie (buty na narty) spędzać wakacje, ale i solidnie wypocząć w zaciszu pięknych widoków i szumu Dunajca w tle. Dla każdego odwiedzającego coś dobrego.

, , ,

Related posts

W przypadku, gdy planujesz urlop na wyprawie w lesie albo w górach, powinieneś się do tego właściwie przygotować

Coraz więcej ludzi decyduje się spędzać czas na świeżym powietrzu, organizując sobie odpoczynek. Uczestniczą w mnogich obozach i zjazdach, na których spotykają się miłośnicy rozrywek outdoorowych. Należy pomyśleć o tym, że do takich spotkań oraz wypraw trzeba się właściwie przygotować, zarówno pod względem odzieży, jak też akcesoriów. Wszystko co w podobnych wyjazdach jest konieczne, znajdziemy w sklepach z militariami, jak także w niektórych sklepikach z wyposażeniem sportowym.

Komplety dla osób biegających – sprawdź co powinieneś posiadać

Wśród istotnych akcesoriów dla osób biegających, można wymienić tj.: pasy biegowe do biegania, plecaki do biegania, kurtki i rękawiczki do biegania. Nie możemy także pominąć innych często używanych akcesoriów na przykład: radio z słuchawkami, którego słuchanie oprócz tego że uprzyjemnia nam codzienny trening, może nam również pozwolić na edukację czy po prostu radość słuchania audiobooku lub też odsłuchiwania preferowanej muzyki albo też stacji radiowej. Jogging ma być dla nas przyjemnością, metodą na zdrowe odpoczywanie. Jogging jest nie zbyt wymagającym sportem, nie ma jednak przeszkód żebyśmy sobie naszą gimnastykę sprawili jeszcze bardziej przyjemnymi.

Jak nauczyć się jeździć na koniu?

Mówi się, iż nauka konnej jazdy zajmuje cały żywot. Jednak ażeby móc osobiście wyruszyć konno na wycieczkę do lasu, wcale nie trzeba miesięcy lekcji.
Swoją przygodę z końmi zacząć powinniśmy od wyboru należytego klubu jeździeckiego.

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.

Latest posts

W przypadku, gdy planujesz urlop na wyprawie w lesie albo w górach, powinieneś się do tego właściwie przygotować

Coraz więcej ludzi decyduje się spędzać czas na świeżym powietrzu, organizując sobie odpoczynek. Uczestniczą w mnogich obozach i zjazdach, na których spotykają się miłośnicy rozrywek outdoorowych. Należy pomyśleć o tym, że do takich spotkań oraz wypraw trzeba się właściwie przygotować, zarówno pod względem odzieży, jak też akcesoriów. Wszystko co w podobnych wyjazdach jest konieczne, znajdziemy w sklepach z militariami, jak także w niektórych sklepikach z wyposażeniem sportowym.