Czym jest przewlekle zapalenie trzustki? Dlaczego się pojawia? Jakie są tego przyczyny?

Przewlekłe zapalenie trzustki to dość poważna przypadłość, najgorsze, że czasem rozwija się niepostrzeżenie lub daje zdawać by się mogło standardowe objawy, jak biegunka albo bóle brzucha. W taki sposób całkiem łatwo je zignorować.

uśmiechnięte dziecko

Autor: Michael Papantonakis
Źródło: http://www.flickr.com
plastic surgery

Autor: docmonstereyes
Źródło: http://www.flickr.com
Trzustka pełni istotną rolę, wydziela hormony normujące ilość glukozy we krwi, przede wszystkim insulinę, oraz hormon trawienny, gdyż dostarcza ważne dla jelita cienkiego substancje, które ułatwiają przyswajanie substancji odżywczych z pożywienia. Enzymy są w wytwarzanym przez trzustkę soku trzustkowym. Tego typu długie upośledzenie funkcji trzustki może doprowadzić do postępującego niedożywienia organizmu, a jednocześnie do rozwoju innego rodzaju chorób, jak cukrzyca.

lęk

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
No ale czasem dopiero duże uszkodzenia tego narządu może zdradzić choroby trzustki, jakie są bardzo groźne.

Ten wątek Cię zainteresował? Zatem odkryj witrynę (https://www.manufaktura.kapucyni.pl/produkty/herbaty/susze-owocowe-ziolowe,2,3573), ponieważ znajdziesz tam ciekawe informacje, omawiające to zagadnienie.

Każdego roku takie przewlekłe zapalenie trzustki wykrywa się w naszym kraju u paru do kilkunastu osób na 100 tys.. Choroby trzustki bywają powikłaniem silnego zapalenia tego gruczołu, (co na trawienie) lecz częściej wiąże się z piciem dużych ilości alkoholu. Mają z tym problem również osoby chore na mukowiscydozę oraz na kamicę żółciową.

Absorbuje Cię tematyka omawiana w tym artykule? Zobacz oprócz tego również inne pokrewne treści – po prostu wejdź tutaj koksartroza.

Przez rozwój tych uszkodzeń, trzustka staje się niezdolna do wydzielania właściwej ilości hormonów i enzymów – zobacz informacje – choroby trzustki.

Osoba chora więc traci apetyt, chudnie, ma częste wzdęcia oraz biegunki. Gdy choroba się nasila to uskarża się też na silny, promieniujący na plecy ból brzucha, który z reguły nie przechodzi mimo zażycia standardowych leków przeciwbólowych. Najpowszechniejszą postacią jest przewlekłe wapniejące zapalenie trzustki, jakiego głównym czynnikiem etiologicznym jest alkohol. Jeżeli pijemy go systematycznie, to ryzyko wystąpienia choroby rośnie – więcej informacji.

, , , ,

Related posts

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Obecnie dorosłe kobiety mają większą wiedzę na temat swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

Centrum okulistyczne Śląsk przyjmie ludzi w każdym wieku

Czy zaznaczymy jak dbać o oczy?
Oczy okazują się być jednym z najistotniejszych naszych narządów, przez to tak ważne będzie to, aby dobrze o nie troszczyć się, tak by posiadać świadomość, że będą nam przez spory okres odpowiednio służyć. dlatego także tak ważne jest to, aby poddawać się wcześniejszym testom, tak by od razu wychwycić, jeśli będzie się z nimi działo coś niewłaściwego.

Hotel polanica zdrój

Motywów, dla których wybieramy w drogę jest sporo. Można by nawet stwierdzić, że każdy ma odmienny powód. Bo oczywiście niektórzy wyjeżdżają do nowej pracy, ale każdy do innej, a nawet, jeżeli do tej samej to na różne stanowiska itp.

Z nami odnajdziesz dobrego okulistę w Warszawie

Dzisiaj dużo osób mierzy się z trudnościami ze wzrokiem. Kiedy zastanowimy się nad tym głębiej może wówczas okazać się, że dalekowzroczność to choroba obecnych czasów. Nie da się zaprzeczyć, że wiele czasu spędzamy przed komputerem – zarówno w pracy jak i w domu – w związku z czym mnóstwo osób musi nosić okulary.

Masaż biurowy w pracy – jak wygląda oraz jakie są jego korzyści?

Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy oraz proponuje go niezmiernie sporo firm posiadających w swojej ofercie różnorodne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne powiązane ze zdrowiem.

Latest posts

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.

W jaki sposób w rzeczywistości działa nasz słuch?

Nikt nie chciałby funkcjonować bez możliwości słuchania odgłosów śmiechu dzieci czy czułych słów szeptanych do ucha przez bliską osobę.
Nikt również nie chciałby żyć bez możliwości usłyszenia ślicznych dźwięków przyrody: szelestu liści, odgłosów ptaków czy też szumu fal lub trzasku żarzących się kłód drewna w ognisku.