Czym jest przewlekle zapalenie trzustki? Dlaczego się pojawia? Jakie są tego przyczyny?

Przewlekłe zapalenie trzustki to dość poważna przypadłość, najgorsze, że czasem rozwija się niepostrzeżenie lub daje zdawać by się mogło standardowe objawy, jak biegunka albo bóle brzucha. W taki sposób całkiem łatwo je zignorować.

uśmiechnięte dziecko

Autor: Michael Papantonakis
Źródło: http://www.flickr.com
plastic surgery

Autor: docmonstereyes
Źródło: http://www.flickr.com
Trzustka pełni istotną rolę, wydziela hormony normujące ilość glukozy we krwi, przede wszystkim insulinę, oraz hormon trawienny, gdyż dostarcza ważne dla jelita cienkiego substancje, które ułatwiają przyswajanie substancji odżywczych z pożywienia. Enzymy są w wytwarzanym przez trzustkę soku trzustkowym. Tego typu długie upośledzenie funkcji trzustki może doprowadzić do postępującego niedożywienia organizmu, a jednocześnie do rozwoju innego rodzaju chorób, jak cukrzyca.
lęk

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
No ale czasem dopiero duże uszkodzenia tego narządu może zdradzić choroby trzustki, jakie są bardzo groźne. Każdego roku takie przewlekłe zapalenie trzustki wykrywa się w naszym kraju u paru do kilkunastu osób na 100 tys.. Choroby trzustki bywają powikłaniem silnego zapalenia tego gruczołu, (co na trawienie) lecz częściej wiąże się z piciem dużych ilości alkoholu. Mają z tym problem również osoby chore na mukowiscydozę oraz na kamicę żółciową.

Absorbuje Cię tematyka omawiana w tym artykule? Zobacz oprócz tego również inne pokrewne treści – po prostu wejdź tutaj koksartroza.

Przez rozwój tych uszkodzeń, trzustka staje się niezdolna do wydzielania właściwej ilości hormonów i enzymów – zobacz informacje – choroby trzustki.

Osoba chora więc traci apetyt, chudnie, ma częste wzdęcia oraz biegunki. Gdy choroba się nasila to uskarża się też na silny, promieniujący na plecy ból brzucha, który z reguły nie przechodzi mimo zażycia standardowych leków przeciwbólowych. Najpowszechniejszą postacią jest przewlekłe wapniejące zapalenie trzustki, jakiego głównym czynnikiem etiologicznym jest alkohol. Jeżeli pijemy go systematycznie, to ryzyko wystąpienia choroby rośnie – więcej informacji.

, , , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Kompleksowe świadczenia medyczne w krajowych sanatoriach.

Krajowe sanatoria to obiekty unowocześnione, w pełni przystosowane do norm międzynarodowych. Są to lecznice, w jakich można oczekiwać na spory zakres zabiegów. Takie kompleksowe świadczenia medyczne w krajowych ośrodkach rehabilitacyjnych powodują, że pojawia się w nich coraz więcej pacjentów.

Szukasz prezentu dla swojego faceta? W chwili obecnej innowacyjne gadżety są na topie!

W chwili obecnej zdecydowanie więcej ludzi decyduje się na kupno użytecznych i rzeczowych niespodzianek. Wiadomo, że coś takiego jest dużo droższe, jednakże może przynieść prawdziwą przyjemność obdarowywanej osobie. Dlatego też, jeżeli wyszukujesz wymarzonego upominku dla swojego współmałżonka to winnaś zdecydować się na zakup jakiegoś innowacyjnego gadżetu.

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.