Zasady suplementacji sportowej

Nim nabędziesz dowolną odżywkę, przeczytaj, jakie są podstawowe reguły suplementacji sportowej. Oto zasady suplementacji, jakich przestrzeganie zapewnia dobre rezultaty w przyroście mięśni i polepszeniu wyników sportowych.
Kupowanie „w ciemno”, bez podstawowej wiedzy o odżywkach, w najlepszym razie może się skończyć niepotrzebnym wydaniem pieniążków, a w najgorszym – problemami ze zdrowiem.

białko whey

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w następstwie intensywnych treningów twój organizm potrzebuje ponadplanowej suplementacji, określ w jakim celu pragniesz stosować odżywki. By wyrzeźbić muskuły, zwiększyć masę, odchudzić się, poprawić ogólną sprawność jak też formę? W każdym z tych przypadków zalecane są inne odżywki.
aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dopiero rozpoczynasz swą przygodę z treningami, nabywanie całego arsenału suplementów jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Zarówno początkujący, jak też zaawansowani zawodnicy jako bazę swojej suplementacji muszą wybierać aminokwasy BCAA. Odżywka ta dostarcza optymalnych ilości składników koniecznych do budowy mięśniowej masy jak też ma dowiedzioną skuteczność. W dalszej kolejności można zaopatrzyć się w białko Whey.

Mogłeś przejrzeć tu masę interesujących postów, prawda? Równie autorska witryna czeka na Ciebie pod poniższym linkiem, a tam sporo treści.

Suplementy powinny być uzupełnieniem diety, a nie podmieniać ją. Z tej przyczyny należy kupować suplement mając już określony plan żywieniowy. Dopiero po zbadaniu składu diety, m.in. jej kaloryczności, wielkości dostarczanego białka, węglowodanów i tłuszczy, możemy przejść do zakupu stosownych specyfików.

Wiele odżywek różni się schematem dozowania – przykładowo białko serwatkowe należy spożywać wyłącznie po ćwiczeniach, zaś kazeinę przed sPaniem, podobnie jak ZMA. Pomieszanie pory zażycia suplementu redukuje jego skuteczność i niweczy trud włożony w trening.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Lampa do paznokci przyspieszy cały proces

O ciało musimy właściwie troszczyć się w całym jego zakresie, z tego powodu właśnie tak istotne będzie to, byśmy wiedzieli, z czego musimy tutaj wykorzystywać. Im dokładniej dobierzemy określone materiały, tym szybciej zauważymy rezultaty ich działania.

Opieka nad dogorywającymi bliskimi

Dbałość paliatywna mieści opiekę nad ciężko chorymi, przez stosowanie terapii przeciwbólowej, aby poprawić ich jakość życia w ostatnim czasie choroby.

Chory nie ponosi żadnych kosztów za świadczenia lecznicze udostępniane w opiece paliatywnej.
Opieka paliatywna w domu pacjenta jest częstokroć dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Hospicjum gwarantem profesjonalnej opieki

Niestety, ludzkie ciało bywa delikatne. Schorzenia powiązane z podeszłym wiekiem i choroby nowotworowe zazwyczaj sprawiają, że człowiek wymaga całodobowej opieki. Bliscy nie w każdym przypadku są w stanie mu ją zagwarantować, jako że mają swoje obowiązki, jak chociażby praca zawodowa.

Czy prowadzenie własnej apteki to opłacalny biznes?

W naszym kraju jeszcze do niedawna rynek aptekarski zdawał się być taką branżą, której żadne zastoje nie są straszne. Należy jednak nadmienić, iż obecnie wyróżnia nas największy w całej Europie wskaźnik ilości aptek na jednego mieszkańca, co jest główną przyczyną faktu, że nawet apteki z wieloletnim stażem i rzeszą stałych klientów mają kłopoty z przetrwaniem na rynku. Bez większej przesady można stwierdzić, że obecnie praktycznie na każdej ulicy jest zlokalizowana jakaś apteka, sytuacji nie polepsza również to, że apteki dysponują ograniczonymi możliwościami przyciągania klientów (nie mogą już wykorzystywać programów lojalnościowych czy informować o różnych promocjach na leki sprzedawane bez recepty).