Jakie witaminy powinny zażywać osoby starsze?

Osoby starsze, o wiele częściej niż osoby w młodszym wieku są narażani na zbyt małą ilość makro-, mikroelementów oraz witamin.
Jest to spowodowane utratą łaknienia, wieloma dolegliwościami, które towarzyszą zmniejszeniem się funkcjonalności systemu trawiennego albo niewłaściwym nawodnieniem organizmu.

wygląd - tableau

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
O świcie czy zmierzchu oczy są narażone na szczególny wysiłek

Autor: SXC.hu
Źródło: SXC.hu
Rodzina, jaka chce wzmocnić dziadka i babcię, wielokrotnie udaje się do apteki, żeby kupić środek zawierający witaminy dla osób starszych. Jednymi z kluczowych klientów w tego typu miejscach jak apteka są akurat seniorzy. osoby starsze często biorą znaczne ilości medykamentów, jednak używanie „cudownych pigułek” na dowolne zaburzenie nie jest dobrym wyjściem. Istotna jest bowiem wiedza z zakresu tego, których elementów rewitalizujących w rzeczywistości wymagają starsze osoby i dopiero na bazie tego typu danych trzeba dobierać odpowiedni środek rewitalizujący.

Istotne są witaminy zięba jerzy witamina c z grupy B, ponieważ pomyślnie wpływają na tzw. funkcje poznawcze, a także na system nerwowy i krwionośny. Osoby w podeszłym wieku powinny także brać kwasy omega 3, gdyż mają one wielkie znaczenie w przypadku profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych oraz odżywianiu plamki żółtej. Ważna jest również witamina K, D3 oraz wapń. Wspomagają one utrzymanie nóg w dobrym stanie oraz mają wpływ na przeciwdziałanie tworzenia się tzw. blaszki miażdżycowej. Bardzo popularna witamina C wzmacnia układ odpornościowy oraz przyspiesza gojenie się ran.

Witamina E z kolei hamuje procesy starzenia się komórek, przez co posiada duże znaczenie w przypadku dolegliwości nowotworowych. Magnez oraz cynk wspomagają system nerwowy, a także pozytywnie wpływają na obronne funkcje ciała. Suplementy diety dla osób starszych są dostępne w formie kapsułek albo w postaci płynnej.

, ,

Related posts

Latest posts

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.

Powszechna dostępność medykamentów na najczęstsze przypadłości sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć samodzielnie jest dość długi i bez przerwy się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u lekarza. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w ośrodkach zdrowia jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakikolwiek sposób łączą się z zastrzykami i innymi bolesnymi zabiegami. A niekiedy dolegliwości możemy wyleczyć samodzielnie, gdyż wcale nie są zagrożeniem dla życia.