Jakiego rodzaju czynności są, a które nie są wykonywane w hospicjach?

Hospicja to zazwyczaj relatywnie małe instytucje obejmujące swoją opieką osoby umierające, zatem znajdujące się w ostatniej fazie swojego życia oraz cierpiące z powodu przewlekłych chorób (przykładowo nowotworów albo różnych o zbliżonym przebiegu).

U osób takich niestety zakończyło się leczenie przyczynowe.
W takim miejscu jak hospicjum zespół stara się nieustannie zapewniać względnie dobrą opiekę na końcowym etapie życia. Zapewnienie opieki w hospicjum znaczy nade wszystko walczenie z bólem, zapewnienie komfortu i wSPArcia zarówno chorym ludziom, jak i ich rodzinie. Hospicjum to zasadniczo nie tyle miejsce, a raczej wieloaspektowy program opieki nad osobą umierającą. Głównym celem funkcjonowania podejmowanego w hospicjach jest podnoszenie oraz podtrzymywanie właściwej jakości życia pacjentów poprzez zabezpieczenie ich potrzeb, które związane są z objawami dolegliwości, zabezpieczenie wymagań uczuciowych czy też naturalnie duchowych.
hospicjum

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Hospicja kierują się ideą zaakceptowania nieuchronności zgonu. Nie wykorzystuje się tutaj zatem uporczywej terapii, której celem jest przedłużenie życia chorego wszystkimi metodami. Hospicja nie prowadzą diagnostyki lub oceny postępowania choroby. Leczenie koncentruje się wyłącznie na kontrolowaniu uciążliwych objawów psychologicznych i somatycznych. W hospicjach nie znajdziemy respiratorów, nie są używane powszechne w medycynie ratowniczej wlewy dopaminy czy epinefryny, które w sposób sztuczny utrzymują ciśnienie pacjenta. Nie przetacza się także krwi nawet jeżeli zabieg (zobacz również – narzędzia chirurgiczne) taki jest konieczny, pacjent kierowany jest do szpitala. Poza tym nie jest przeprowadzana reanimacja. W hospicjum stwarzane są warunki godnej śmierci. Robi się to możliwie bez fizycznego cierpienia oraz cierpienia psychicznego.

W takich miejscach stwarzana jest przyjemna oraz względnie domowa atmosfera tak dla pacjentów jak i rodziny. Należy mieć świadomość tego, że w hospicjum nie wydłuża się wszystkimi siłami życia pacjenta ani się go nie skraca.

, ,

Related posts

Latest posts

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.

Powszechna dostępność medykamentów na najczęstsze przypadłości sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć samodzielnie jest dość długi i bez przerwy się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u lekarza. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w ośrodkach zdrowia jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakikolwiek sposób łączą się z zastrzykami i innymi bolesnymi zabiegami. A niekiedy dolegliwości możemy wyleczyć samodzielnie, gdyż wcale nie są zagrożeniem dla życia.