Trening kulturysty latem – o czym dobrze pamiętać, by ćwiczenia były jak najskuteczniejsze?

Dla wielu młodych osób, w szczególności mężczyzn, kulturystyka jest sposobem życia, nie zaś sportem, jaki uprawiają w ramach hobby. Uprawianiu ćwiczeń podporządkowany jest cały harmonogram dzienny, bowiem zależy im na dobrym zdrowiu, doskonałej kondycji i jak najbardziej – na prezencji.

trening siłowy

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowym celem kulturystyki jest bowiem tworzenie umięśnionej, a zarazem proporcjonalnej figury. Ćwiczenia mogą być różne w zależności od pory roku.

W takim razie – w jaki sposób ćwiczyć, kiedy nadchodzi lato?

Nade wszystko latem można ćwiczyć na świeżym powietrzu, a nie jedynie w zamkniętej siłowni. Ciepła pogoda doskonale działa na samopoczucie, gdyż nasze organizmy są bardziej dotlenione oraz mamy więcej energii, by się ruszać. Dzięki temu nawet się nie obejrzymy, a rezultaty przyjdą same.

Oprócz tego o ile zimą fenomenalnie sprawdza się trening obwodowy, o tyle latem lepiej jest stawiać na trening ogólnorozwojowy. Potrzebujemy mniej kalorii, więc przyrządzamy sobie całkowicie inne potrawy, niźli zimą. Podczas treningu ogólnorozwojowego pobudzamy wszystkie grupy mięśni. Chociaż to trening w szczególności polecany dla osób początkujących bądź rozpoczynających uprawiać kulturystykę po dużej przerwie, to świetnie nada się również dla ludzi trenujących regularnie. Najistotniejsze w wypadku tego typu treningu jest skupianie się na precyzyjnym wykonywaniu każdego ćwiczenia z niewielkim obciążeniem.

ćwiczenia na siłowni

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com

Naczelna jest dobra technika, dlatego dwa-trzy pierwsze treningi warto wykonywać z umiejętnym fachowcem, który w razie czego poprawi nasze błędy oraz powie, co mamy robić inaczej.

Najgorsze dla kulturystów są sterydy. Jak najbardziej pozwalają na błyskawiczne zbudowanie umięśnionej figury, do której dążymy, ale wiążą się z licznymi wadami. Mogą przyczyniać się do wielu dolegliwości, np. wątroby, serca, nerek czy nawet nowotworów oraz bezpłodności. U panów mogą pojawiać się cechy żeńskie, u kobiet zaś – męskie, razem z zanikiem comiesięcznego okresu.ortodonta przejdź na https://www.ortodoncjabecker.pl/

Dlatego nie zapominajmy, że żadnym wyczynem jest powiększyć masę, zażywając sterydy. Dużo większą dumą będziemy cieszyć się, jeśli mięśnie będą wynikały z naszej niestrudzonej pracy a także prawidłowej diety.

, ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.