Poziom zadowolenia klientów prywatnych szpitali

Polska służba zdrowia zdecydowanie nie jest idealna. Strasznie dużo jest lekceważenia, które jedynie pogarszają negatywny obraz. Jeszcze niedawno politycy mogli przekonywać, że jest zgoła odmiennie, jednakże wyniki Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia, nie zostawiają najmniejszych wątpliwości – niestety, może nie jesteśmy tacy najbardziej beznadziejni, lecz znajdujemy się na samym końcu.

O naszej służbie zdrowia

szpital

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

jesteśmy w stanie narzekać bez przerwy. Jak gdyby właściwie złożyć w jedno miejsce wszystkie skargi, to na pewno tych skarg zebrałoby się ich najwięcej w historii naszego kraju. Zdrowie jest niesamowicie ważne, nie da się bez solidnego zdrowia normalnie żyć, a gdy tak elementarny twór jak służba zdrowia nie daje rady, to z jednej strony odczuwamy zaniepokojenie o własne życie, a z drugiej ogromną złość. Jak widać, narzekania przeciętnych Polaków nie są przesadą. Dowodzi tego Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia, który mówi, iż jesteśmy daleko, bardzo daleko jeśli chodzi o poziom takich usług.

Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia jest międzynarodowym rankingiem analizującym i testującym jakość sektora medycznego. Na czele rankingu jest Holandia, my niestety nawet nie jesteśmy blisko najlepszej dziesiątki, gdyż na 33 państwa uplasowaliśmy się na… dwudziestym siódmym miejscu. Wypadamy najgorzej pod względem dostępności medykamentów, lecz także – co pewnie mało może dziwić – oczekiwania na wizytę udoktora czy na wykonanie zabiegu. Każdy, kto próbował się zapisać na zabieg usłyszał coś takiego, iż oddalony termin, jaki z jednej strony potrafi nas rozśmieszyć (ale jedynie na początku), lecz z drugiej już bardzo zasmucił i zdenerwował. Na przykład, jeśli chodzi o wszczepianie by-passów średnio u nas poczekamy 3 miesiące, a w Niemczech takie zabieg będzie już osiągalny w trzy tygodnie. Co to dużo mówić, nawet proste badanie typu usg kolana to długie oczekiwanie, nawet kwartał.

Na szczęście poza państwową służbą osiągalna jest także prywatna oferta. Wiadomo, musimy za nią płacić, w zależności od zabiegu, lecz mamy pewność solidnie przeprowadzonego zabiegu i należytej opieki. Zdrowie jest najistotniejsze, więc czasami pieniądze spadają na kolejne miejsca, bo co nam po dochodach, jeśli chorujemy na coś, co może zepsuć nam zdrowie… Warto więc rozglądać się za dobrym centrum medycznym, najlepsze zaś efekty uzyskamy, gdy poszukamy takich zabiegów w internecie.

, ,

Related posts

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Obecnie dorosłe kobiety mają większą wiedzę na temat swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

Centrum okulistyczne Śląsk przyjmie ludzi w każdym wieku

Czy zaznaczymy jak dbać o oczy?
Oczy okazują się być jednym z najistotniejszych naszych narządów, przez to tak ważne będzie to, aby dobrze o nie troszczyć się, tak by posiadać świadomość, że będą nam przez spory okres odpowiednio służyć. dlatego także tak ważne jest to, aby poddawać się wcześniejszym testom, tak by od razu wychwycić, jeśli będzie się z nimi działo coś niewłaściwego.

Hotel polanica zdrój

Motywów, dla których wybieramy w drogę jest sporo. Można by nawet stwierdzić, że każdy ma odmienny powód. Bo oczywiście niektórzy wyjeżdżają do nowej pracy, ale każdy do innej, a nawet, jeżeli do tej samej to na różne stanowiska itp.

Latest posts

Jak nauczyć się jeździć na koniu?

Mówi się, iż nauka konnej jazdy zajmuje cały żywot. Jednak ażeby móc osobiście wyruszyć konno na wycieczkę do lasu, wcale nie trzeba miesięcy lekcji.
Swoją przygodę z końmi zacząć powinniśmy od wyboru należytego klubu jeździeckiego.

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.