Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania kuli ortopedycznej?

Laski ortopedyczne powinny być niezwykle starannie dobrane: trzeba mieć na uwadze jej wytrzymałość, wielkość czy odpowiedni uchwyt. Sama sprawa wykonania także jest bardzo ważna.

kule

Autor: Thomas Leuthard
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie te czynniki mają duży wpływ na wybór odpowiedniej kuli ortopedycznej.
Natomiast jedynie odpowiedni dobór spowoduje, że powrót do dobrej kondycji po doznanej kontuzji albo po operacji będzie o wiele szybszy. Na co zatem zwrócić uwagę, gdy pierwszy raz wybieramy taki zakup – odpowiedzi odnajdziesz w poniższym artykule. Na rynku znajdziemy 2 rodzaje, jakie mogłyby posiadać kule ortopedyczne – są to kule łokciowe oraz kule pachowe. O wiele częściej stosowane oraz częściej polecane przez fachowców są te pierwsze, zatem kule łokciowe. Znacznie skuteczniej odciążają nogę po kontuzjach, są one niezwykle lekkie i wygodne. Kule pachowe polecane są wyłącznie w przypadkach osób, które nie są w stanie podpierać się na rękach, w kulach łokciowych są umieszczane specjalne tzw. leje.

Przy wyborze właściwej kuli musimy sugerować się przede wszystkim dwoma kryteriami. Trzeba zwracać uwagę na to, przez jaki okres czasu będziemy korzystać z kuli oraz czy odciążenie nogi ma być jedynie częściowe, czy też całkowite. Jeśli chcemy zainwestować w sprzęt leczniczy, który będzie przez nas stosowany przez znaczny czas, to warto wydać odpowiednio dużą sumę oraz poświęcić nieco więcej czasu, aby dokonać naprawdę odpowiedniego wyboru. O co zatem warto ponadto zadbać? Wysokość kuli powinna być dostosowana tak, aby po oparciu dłoni na uchwytach ręka była nieco zgięta w łokciu.

Uchwyt kuli powinien natomiast znajdować się na poziomie nadgarstka i wygodnie wiszącej ręki. Na szczęście rynek medyczny zapewnia szeroki wybór oraz przeróżne modele, zaś kulę można swobodnie regulować nawet o 20-30 cm.

, ,

Related posts

Latest posts

Fachowe metody kuracji nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nadwątleniem mięśni Kegla, jakie nie kurczą się poprawnie i nie zwierają cewki moczowej. Podyktowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego rezultatem jest zmiana kąta nachylenia cewki . W efekcie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi jedynie w sytuacjach podniesionego ciśnienia w środku jamy brzusznej, a więc w trakcie kaszlu, śmiechu, kichania, a również w trakcie zwiększonego wysiłku cielesnego. W spoczynku nie obserwuje się nieprzyjemnych dolegliwości.

Innowacyjne sposoby leczenia wad twojego wzroku

Niektórzy ludzie są zdania, że wady wzroku stanowią typ schorzeń w szczególności powszechny obecnie. O powiększanie tych wad szczególnie obwinia się urządzenia, takie jak komputer. Rzeczywiście zbyt długotrwałe korzystanie z komputera jest w stanie doprowadzić do pogorszenia widzenia. Na dzień dzisiejszy coraz powszechniejsze są również wady wzroku u najmłodszych, co dość często bierze się z czynników związanych z genetyką.

Apteka – a więc, miejscówka, gdzie bez problemu nie jedynie zakupimy leki, ale i uzyskamy ratunek

Zazwyczaj, kiedy posiadamy problemy wraz ze zdrówkiem, pierwsza rzecz jaka naszym osobom przyłazi do główki, to pójście do lekarza. Jednakże wielu spośród nas ma wraz z tą rzeczą problemik, ponieważ albo nie posiada zbyt dużo czasu, by się tam udać, albo po prostu nie znosi w to miejsca chodzić - niezależnie od problemu jaki mamy, problemik pozostaje jednakże ten sam - łapie nasze osoby choróbsko, albo mamy jakiegoś typu infekcję.

Stylowe rowerki miejskie – a więc, jazda po mieście w ogromnym stylu

Każdziutki spośród nas ma pojęcie, co to bywa rower, a przynajmniej kojarzy, jak mniej więcej go opisać - "rowerek jest to dwukołowiec, wraz z siodełkiem, kierownicą, napędzany naszą własną siłą mięśni wraz z pomocą pedałów" - zwykle tyle wiemy na ich temat oraz tak prawdę mówiąc, nie musimy wiedzieć więcej o ich specyfikacji, chyba iż naprawdę nas to interesuje, oraz chcemy zerknąć "głębiej".