Do kogo można by się zgłaszać w trudnych sytuacjach życiowych?

porada specjalisty do spraw psychologii jest zwana także poradnictwem psychologicznym, które koncentruje się na dbaniu o rozwojowy potencjał osób stosunkowo zdrowych w ich najbardziej istotnych dziedzinach życia.

psycholog

Autor: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Źródło: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Psycholog, który udziela porady może oceniać, diagnozować i pomagać w załatwianiu różnorodnych trudności z przystosowywaniem, tego typu jak choćby radzenie sobie ze stresem. Taka porada w większym stopniu koncentruje się na wzmacnianiu zasobów, czyli mocnych stron danej osoby, likwidowaniu różnego typu barier na drodze do rozwoju takich osób, czy też na udzielaniu wsparcia, niż na usuwaniu zaburzeń lub deficytów będących w centrum zainteresowania psychologii. Psycholog, który udziela porady może także pomóc rozpoznać się w ciężkich sytuacjach pacjentów, czy przeprowadzić różnorodnego rodzaju testy badające przykładowo pomoc w nabywaniu nowych zdolności czy osobowość. Chodzi tu przykładowo o umiejętności społeczne, asertywność czy komunikatywność.
przejdź do...

Autor: anka nevasilyeva
Źródło: http://www.flickr.com

Może też udzielać podpowiedzi czy też rad dotyczących zdolności rozwiązywania różnych trudności. To, co niezwykle odróżnia psychologa, który udziela pomocy od tego typu specjalisty w roli psychoterapeuty to fakt, że psychoterapeuta poradnia praxis psychoterapeuta poznań nie powinien dawać wskazówek wcale albo może robić to relatywnie rzadko. Doradztwo psychologiczne polega w większym stopniu na nauce czy poradnictwie zawodowym, niż na modelu medycznym. Z takiego powodu o osobach korzystających z porad psychologicznych nierzadko mówi się raczej jako o klientach, a nie pacjentach. Jeśli nie radzisz sobie ze zdenerwowaniem albo czujesz się zagubiony, to niezwykle pomocna może być taka psychologiczna porada.

Bardzo możliwe, że jedynie jedno lub kilka takich konsultacji może rzucić nowe światło na niełatwą sytuację. Bardzo możliwe jest także to, że psycholog zaoferuje badanie psychologiczne.

, , ,

Related posts

Latest posts

Fachowe metody kuracji nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nadwątleniem mięśni Kegla, jakie nie kurczą się poprawnie i nie zwierają cewki moczowej. Podyktowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego rezultatem jest zmiana kąta nachylenia cewki . W efekcie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi jedynie w sytuacjach podniesionego ciśnienia w środku jamy brzusznej, a więc w trakcie kaszlu, śmiechu, kichania, a również w trakcie zwiększonego wysiłku cielesnego. W spoczynku nie obserwuje się nieprzyjemnych dolegliwości.

Innowacyjne sposoby leczenia wad twojego wzroku

Niektórzy ludzie są zdania, że wady wzroku stanowią typ schorzeń w szczególności powszechny obecnie. O powiększanie tych wad szczególnie obwinia się urządzenia, takie jak komputer. Rzeczywiście zbyt długotrwałe korzystanie z komputera jest w stanie doprowadzić do pogorszenia widzenia. Na dzień dzisiejszy coraz powszechniejsze są również wady wzroku u najmłodszych, co dość często bierze się z czynników związanych z genetyką.

Apteka – a więc, miejscówka, gdzie bez problemu nie jedynie zakupimy leki, ale i uzyskamy ratunek

Zazwyczaj, kiedy posiadamy problemy wraz ze zdrówkiem, pierwsza rzecz jaka naszym osobom przyłazi do główki, to pójście do lekarza. Jednakże wielu spośród nas ma wraz z tą rzeczą problemik, ponieważ albo nie posiada zbyt dużo czasu, by się tam udać, albo po prostu nie znosi w to miejsca chodzić - niezależnie od problemu jaki mamy, problemik pozostaje jednakże ten sam - łapie nasze osoby choróbsko, albo mamy jakiegoś typu infekcję.

Stylowe rowerki miejskie – a więc, jazda po mieście w ogromnym stylu

Każdziutki spośród nas ma pojęcie, co to bywa rower, a przynajmniej kojarzy, jak mniej więcej go opisać - "rowerek jest to dwukołowiec, wraz z siodełkiem, kierownicą, napędzany naszą własną siłą mięśni wraz z pomocą pedałów" - zwykle tyle wiemy na ich temat oraz tak prawdę mówiąc, nie musimy wiedzieć więcej o ich specyfikacji, chyba iż naprawdę nas to interesuje, oraz chcemy zerknąć "głębiej".