Jeśli w naszym małżeństwie nie najlepiej się dzieje, to powinniśmy iść na terapię dla par

Obecnie ludzie żyją szybko i w sposób dość egoistyczny, przez to też nie mają chęci do naprawiania związków.
Nastały takie czasy, że łatwiej bywa zakończyć związek i poszukiwać czegoś innego, niż chcieć rozwiązywać problemy.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są po prostu egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się ogólna niechęć do kompromisów. Do tego dochodzi szybkie życie, które sprawia, że małżonkowie nieczęsto się widują. I tak zazwyczaj zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy. Można odpuścić i każdy pójdzie w inną stronę albo możemy walczyć o starą miłość. Musimy podjąć trud i iść na terapię. Tam pod obiektywnym okiem psychologa będziemy mogli powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będzie trzeba wysłuchać też racji drugiej strony. Psycholog zatroszczy się o to, by w czasie spotkania nie było krzyków i przekleństw. Jako osoba z zewnątrz będzie miał świeże spojrzenie na sprawę i jego komentarze zwykle będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długie miesiące i powinniśmy być tego świadomym. Musimy dać sobie czas. Porozumienie może tworzyć się w bólach, ale powinniśmy podjąć tę próbę, w szczególności jeżeli mamy potomstwo i nie mamy ochoty niszczyć rodziny. Pamiętajmy, aby na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Trzeba dać również możliwość drugiej osobie, by odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego trwałego związku.

Jeżeli interesują Cię materiały przedstawione na tej stronie, to z pewnością świetna witryna także okaże się dla Ciebie warta zainteresowania.

Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.

, ,

Related posts

Latest posts

Jak nauczyć się jeździć na koniu?

Mówi się, iż nauka konnej jazdy zajmuje cały żywot. Jednak ażeby móc osobiście wyruszyć konno na wycieczkę do lasu, wcale nie trzeba miesięcy lekcji.
Swoją przygodę z końmi zacząć powinniśmy od wyboru należytego klubu jeździeckiego.

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.