Różnice dzielące białą, czerwona a zieloną herbatą – właściwości. Informacje dla kupujących

Herbata zawojowała polski rynek spożywczy. Co prawda wciąż jest mniej popularna niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata przeważnie kojarzy się z naparem rozgrzewającym, wyciszającym i mającym działanie lecznicze, jednak niektóre jej typy mogą działać tak samo dobrze, a nawet o wiele lepiej niż kawa.

Występują cztery podstawowe rodzaje herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich ma inne właściwości i wpływ na samopoczucie człowieka. Jednak większość z nich jest dostępna w sprzedaży, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep znajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim tylko jednym z wielu produktów służących to jej przygotowania. Wystarczy chwila w Internecie i na hasło typu: „czerwona herbata sklep” rozwinie się przed nami morze możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to rodzaj najdroższy, jednak ma spore grono wielbicieli. Produkowana jest głównie w Chinach w ściśle określonych warunkach. Pochodzi ona wyłącznie z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Herbata po zaparzeniu ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta ma właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) a także dostarcza organizmowi znaczącej dawki witamin C. Posiada ona również właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie chorobą nowotworową. Herbata zielona to najbardziej popularna, a jednocześnie najstarsza z herbat, posiada sporo odmian, często jest mieszana z kwiatami jaśminu i lotosu. W czasie produkcji świeżo zebrane liście pozostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce cieplnej, a to znaczy, że herbata nie przechodzi procesu utleniania. Przy przygotowywaniu zielonej herbaty należy pamiętać, że woda (uzdatnienie wody solą) powinna mieć 60-85 stopni. Jeśli herbata ma działać pobudzająco trzeba parzyć ją 2-3 minuty. Zielona herbata znakomicie działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też symptomy reumatyzmu, ma też wiele innych zdrowotnych zastosowań.

Czerwona herbata sprowadzana jest głównie z Chin i Tajwanu, fermentacja zachodzi w niej w krótszym czasie niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego spora część z jej substancji odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę hasło czerwona herbata sklep internetowy może mieć ją w zakładce pu-erh (dowiedz się więcej). Rodzaj pu-erh zalicza się do jednej z najskuteczniejszych herbat pomagających w zrzuceniu zbędnych kilogramów, pomaga też osobom mającym problemy z miażdżycą, nadciśnieniem i cholesterolem . Podsumowując, wybierając się na zakupy należy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z powyższych rodzajów herbat, należy przy tym pamiętać, że najlepiej wybierać herbaty liściaste.

Herbata to wspaniała rzecz na długie zimowe wieczory. Napar ten jest w stanie działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to czasami w przypadku nadmiernego spożycia kawy. Warto udać się do sklepu i zakupić sobie trochę tego zielonego złota.

, , , , ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.