Smutek to czy depresja?

Nasze funkcjonowanie jest ściśle związane z rytmem natury. Kiedy rozkwita, wstępują w nas siły witalne. Mamy nagle w sobie całą masę energii, chcemy zdobywać świat. Gdy szykuje się do spoczynku – wyciszamy się. Teraz, gdy dni stają się krótsze, bardziej ponure i chłodne, łatwo się przeziębiamy i zauważamy widoczny spadek energii.

depresja

Autor: Ryan Moomey
Źródło: http://www.flickr.com
W pracy trudno o skupienie, wrócilibyśmy do domu by nadrobić niedobór snu. Często bywamy niespokojni, nie czujemy potrzeby, do wyjścia z domu.

Ciekawe opisy oczekują na Ciebie na kolejnej witrynie, która jest poświęcona tej samej dziedzinie. Kliknij w link i dowiedz się również (psychiatrabydgoszcz.com.pl/terapia-dla-par/) innych wiadomości.

Marzymy tylko o tym by nakryć się kocem na kanapie, włączyć choćby najnudniejszy program w telewizji i pochłonąć kawałek pysznego tortu truflowego.
Dobrze wiesz o czym mowa? Jeżeli tak, to przypuszczalnie jesteś ofiarą zmniejszonego nasłonecznienia.

Poznaj też inny zbiór materiałów przedstawiających prezentowany temat – nie obawiaj się – wejście za darmo, zatem kliknij ten odnośnik.

Niestety, nie zawsze zły nastrój polega na gorszym samopoczuciu. Stan ten może przeistoczyć się w depresję sezonową, inaczej zwaną depresją zimową lub sezonową chorobą afektywną. Choruje na nią 3–4 proc. ludności w Polsce.
Mimo, iż powody powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, iż znaczącym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, kości bez syntezy witaminy D byłyby kruche, cykl dobowy organizmu byłby rozregulowany, a niektóre hormony nie byłyby wydzielane.

Co pomaga:
* Wzmożona aktywność fizyczna, także gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na zewnątrz.
* Terapia światłem, opierająca się na leczniczym działaniu światła. Metoda ta przynosi zauważalne postępy w 60-80%, a pierwsze rezultaty, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz poprawę nastroju, można zauważyć już po kilku dniach jej stosowania. Lampa została zaprojektowana w celu wyeliminowaniu objawów depresji sezonowej, lecz lista dolegliwości, które leczy jest sporo dłuższa. Lampami leczymy na przykład depresję sezonową, depresję niezwiązaną z sezonem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a nawet łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą (więcej na temat lamp na depresję).
* Wyjazd do ciepłych krajów.

, ,

Related posts

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Obecnie dorosłe kobiety mają większą wiedzę na temat swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

Centrum okulistyczne Śląsk przyjmie ludzi w każdym wieku

Czy zaznaczymy jak dbać o oczy?
Oczy okazują się być jednym z najistotniejszych naszych narządów, przez to tak ważne będzie to, aby dobrze o nie troszczyć się, tak by posiadać świadomość, że będą nam przez spory okres odpowiednio służyć. dlatego także tak ważne jest to, aby poddawać się wcześniejszym testom, tak by od razu wychwycić, jeśli będzie się z nimi działo coś niewłaściwego.

Hotel polanica zdrój

Motywów, dla których wybieramy w drogę jest sporo. Można by nawet stwierdzić, że każdy ma odmienny powód. Bo oczywiście niektórzy wyjeżdżają do nowej pracy, ale każdy do innej, a nawet, jeżeli do tej samej to na różne stanowiska itp.

Latest posts

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.

W jaki sposób w rzeczywistości działa nasz słuch?

Nikt nie chciałby funkcjonować bez możliwości słuchania odgłosów śmiechu dzieci czy czułych słów szeptanych do ucha przez bliską osobę.
Nikt również nie chciałby żyć bez możliwości usłyszenia ślicznych dźwięków przyrody: szelestu liści, odgłosów ptaków czy też szumu fal lub trzasku żarzących się kłód drewna w ognisku.