Jak wygląda sprawa z treningiem rano? Co warto wiedzieć o tej tematyce? O jakich sprawach pamiętać, żeby mieć z tego korzyść?

Wiele osób myśli nad skutecznością porannego biegania. Tak zwany trening poranny ma tylu samo zwolenników, co przeciwników. Część więc mówi że można tak ćwiczyć, a pozostali, że wręcz odmiennie. Co interesujące każdy po trochu ma słuszności. Pamiętajmy, iż każdy z nas jest inny i nie ma jednej prawdziwej odpowiedzi, która mówi tak lub nie dla tego typu treningu. Niemniej, korzystnie rozwiać pewne niejasności.

na treningu

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto wiedzieć, iż jeśli chodzi o spalanie tłuszczów, to bieganie rano na pusty żołądek jest dość dobre. Dlaczego? Po nocy, a jeszcze przed śniadaniem stężenie glikogenu w mięśniach czy w wątrobie jest dosyć niskie, jednocześnie poziom cukrów również spada. Są to faktycznie najlepsze warunki do spalania tłuszczu.

Kiedy więc organizm jest gotowydo życia po przespanej nocy, to wolniejsze procesy metabolizmu wchodzą na bardziej zaawansowane obroty, a to tak naprawdę sprzyja spalaniu tłuszczu, co ważne, także po treningu. Taki trening (serdecznie zapraszam) ma również wpływ na właściwe samopoczucie w ciągu dnia, jest to realne dzięki wzrostowi endorfin czyli hormonu, jaki między innymi obniża poziom stresu oraz poprawia nastrój. To jest bardzo pozytywne, jednakże są również i określone minusy. Rozpoczynamy bowiem dzień bez zapewnienia organizmowi odpowiedniej ilości energii. To sprawia więc, że intensywność i objętość porannego treningu nie może być zbyt duża. Jeśli jednakowoż zjemy porządne śniadanie, musimy trochę odczekać, aby organizm był w stanie wszystko strawić. Dzięki temu nasz trening stanie się dłuższy i szybszy, czyli dzięki czemu spalimy więcej kalorii. Bez właściwego stężenia glukozy we krwi, nasza koncentracja będzie faktycznie zburzona, co będzie skutkować deficytem skupienia.

W takiej sytuacji niestety łatwiej nabawić się kontuzji. Jednakowoż dość prędko przyswajamy specyficzne nawyki, więc w okresie około 3 tygodni można już się przyzwyczaić, żeby mieć całkowitą kontrolę nad treningiem rano. Taki trening to rzeczywiście perfekcyjne rozpoczęcie dnia, możemy polecić go więc każdemu. Jednocześnie możliwe, że potrzebujesz osoby, która zaoferuje ci większą ilość interesujących i skutecznych porad? Najlepiej zatrudnić wtedy specjalistę, jak trener osobisty Poznań.

, , , , ,

Related posts

Jak należycie zadbać o stan naszych zębów?

głównym z składników naszego wyglądu, który rzuca się w oczy przy pierwszym kontakcie to nasz uśmiech. Jest to w pewnej mierze nasza wizytówka, w związku z tym warto aby mógł on prezentować się jak najlepiej przez długie lata.

Implanty zębowe – co je charakteryzuje oraz kiedy je wstawić, by uniknąć cięższych problemów z uzębieniem?

Piękny uśmiech jest naszą wizytówką. Wygląd jest niebywale istotny, chociaż większość z nas naturalnie oświadczy, iż dużo większe znaczenie ma wnętrze. Ale to właśnie na fryzurę, twarz, ubiór na początku zwracamy uwagę, kiedy widzimy kogoś nowego. Dlatego, jeżeli przydarzy nam się wypadek albo z innych powodów utracimy zęba, powinniśmy rozważyć czy wstawić implanty Wałbrzych. Co to implanty zębowe oraz kiedy dobrze podjąć taką decyzję?
Implanty zębowe są sposobem na wypełnienie ubytków w uzębieniu.

Kłopoty z zębami nie muszą już nigdy oznaczać przeszkody dla pięknego uśmiechu

Perfekcyjnie białe zęby oraz prawidłowy, naturalny uśmiech z pewnością są jednym z najważniejszych czynników w tworzeniu dobrego pierwszego wrażenia na drugiej osobie. Przy zadziwiających możliwościach dzisiejszej stomatologii, stosowanych technologiach i materiałach o wysokiej jakości, dziś już perfekcyjne uzębienie nie powinno być problemem ani wyjątkiem przeznaczonym wyłącznie dla ograniczonej grupy osób.

Jak wyposażyć domową apteczkę?

Nie trzeba zamieniać mieszkania w aptekę, jednak domową apteczkę warto posiadać. Trzymane pod ręką bandaże mogą uratować życie. A podane odpowiednio wcześniej lekarstwa mogą pomóc ustrzec się wizyty u medyka.
Przeczytaj, co musi się znaleźć w domowej apteczce.

Pasty dla palaczy mają dodatkowe składniki

Jeśli narażamy zęby na dodatkowe warunki, które mają szansę na nie negatywnie działać, tak jak nikotyna, to musimy również dokładać większych starań podczas dbałości o nie.

Latest posts

Noże japońskie oraz ostrzałki cudownej jakości

Japońskie noże są współcześnie uważane za jedne z najlepszych noży na świecie. Są fenomenalnie ostre, znakomicie sprawdzą się w każdej kuchni. Noże japońskie są wyjątkowe, w wielu przypadkach używane są poprzez mistrzów kuchni.

Pasty dla palaczy mają dodatkowe składniki

Jeśli narażamy zęby na dodatkowe warunki, które mają szansę na nie negatywnie działać, tak jak nikotyna, to musimy również dokładać większych starań podczas dbałości o nie.

Jak wyposażyć domową apteczkę?

Nie trzeba zamieniać mieszkania w aptekę, jednak domową apteczkę warto posiadać. Trzymane pod ręką bandaże mogą uratować życie. A podane odpowiednio wcześniej lekarstwa mogą pomóc ustrzec się wizyty u medyka.
Przeczytaj, co musi się znaleźć w domowej apteczce.

Z jakiego powodu warto prawidłow się odżywiać

Jeżeli chcemy wybrać skuteczne odchudzanie warto szczegółowo przemyśleć jakiego rodzaju metody będą na nas skutecznie działać i wybrać różne warianty, żeby zwiększyć swoje szanse na sukces
Istnieją rozmaite metody na odchudzanie.