Które osoby może dotknąć dolegliwość o nazwie AMD oraz czy można ją wyleczyć?

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli Age Related Macular Degeneration jest stosunkowo znaną chorobą, na którą formalnie choruje ok. 1,2 mln ludzi, jednak faktyczna liczba jest o wiele wyższa.

Dzieje się tak z tego powodu, że duża część ludzi nawet nie jest świadoma choroby.
Jest to związane z początkową fazą takiego zwyrodnienia, gdyż zazwyczaj choroba atakuje na początku tylko jedno oko, z kolei drugie przejmuje jego rolę. Zgodnie z angielską nazwą choroby, tyczy się ona przeważnie ludzi w podeszłym wieku, jednak może ujawnić się także u 50-latków. Niestety jest dużo przyczyn, które powiększają niebezpieczeństwo pojawienia się takiej choroby. Zaliczają się do nich palenie nikotyny, częste opalanie się czy niedostateczna ochrona przed działaniem promieni słonecznych. Niestety w obecnych czasach leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie jest wykonalne. Jest to niezwykle poważna oraz przewlekła choroba, której postęp można jednak spowolnić czy też nawet zatrzymać.
sok

Autor: Bromford
Źródło: http://www.flickr.com
Można też skorygować ostrość wzroku, jednak wyłącznie na pewien okres czasu. Występują 2 postaci tej choroby: mokra i sucha.

Pewnie przyda Ci się darmowy wgląd (https://www.rehafit.org/) do naszej nowej strony. Nie ociągaj się, tym bardziej jeżeli zainteresowały Cię zaprezentowane tu tematy.

Tej ostatniej nie można leczyć, zatem przepisuje się wyłącznie zachowywanie zdrowego trybu życia. Wskazane jest także zażywanie środków zawierających luteinę, zeaksantynę czy witaminy A i E oraz minerały (cynk, selen). Mogłyby one spowolnić rozwój dolegliwości. Ponadto wedle niektórych chorych poprawia się także ostrość wzroku. Niestety nie wszystkie te preparaty działają tak samo skutecznie, z tego też powodu warto byłoby zasięgnąć porady okulisty.

Postać mokrą AMD można leczyć poprzez aplikowanie w gałkę oczna specjalistycznych środków. Usuwają one patologiczne naczynia krwionośne. Mogłyby również spowodować wchłanianie się m.in. wylewów.

, , ,

Related posts

Terapia rodzinna jako sposób na rozstrzygnięcie komplikacji

W obecnych czasach, gdy żyjemy zbyt szybko, kiedy praca pochłania nas bez reszty, utrzymać stabilność między życiem rodzinnym, a pracą zawodową to wielka umiejętność.
Wiele ludzi nie umie sobie z tym poradzić, z tej przyczyny często korzystają z pomocy, jaką jest terapia rodzinna Bochnia.

Powinno się regularnie zażywać biogaia krople

Kiedy zażywamy jakieś leki, szczególnie antybiotyki, to musimy się liczyć z tym, że mają szansę one zniszczyć własną florę bakteryjną w jelitach, a co się z tym łączy, zaburzać pracę tych jelit.

Korzystanie z prywatnych świadczeń klinik zdrowia

Jeżeli chodzi o opiekę zdrowotną w naszym kraju, to bądź co bądź nie ma szans się cieszyć jej nazbyt dużym poziomem. Z tego powodu nie jest czymś dziwnym, że coraz więcej ludzi zdecydowanych jest na korzystanie z prywatnych świadczeń ośrodków zdrowia, gdyż dzięki temu są szybciej leczeni.

Co zrobić, aby ze stanem zdrowia wszystko było w porządku?

Dlaczego polska służba zdrowia ciągle nie satysfakcjonuje? No cóż, przede wszystkim rozchodzi się o to, że jakby nie patrzeć zbyt mało kasy inwestujemy w medycynę. Zapewne wielu internautów odrzeknie, iż przecież płacą sporo składek, zatem nie ma sensu płacić więcej, ponieważ to tak czy siak nic nie da.

Czym jest androgenowe wypadanie włosów? Czy pojawia się także u kobiet?

Wiele ludzi ma problemy z wypadaniem włosów. Niestety, natomiast cebulki włosów są ogromnie podatne na wszelkie zmiany w organizmie, jak i niedobór różnego rodzaju substancji. Z tej przyczyny właśnie wiele ludzi stara się dbać dobrze o włosy, a mimo to ciągle wypadają.
Warto w takich sytuacjach sprawdzić co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Latest posts

Najlepsze metody leczenia wszelakich wad oczu

Zez jest wadą wzroku, która może efektywnie uprzykrzyć życie w wielu płaszczyznach. Specyfika tego schorzenia polega nie na wadzie soczewki czy rogówki jak w pozostałych wadach wzroku, lecz na osłabieniu mięśni oka. Osoby cierpiące na tę przypadłość mogą mieć problemy w uprawianiu sportów, kierowaniu samochodem, a nawet w wybranych miejscach pracy – chociażby w operowaniu maszynami.

Zagrożenia związane z rozwojem technologii

W obecnych czasach zaawansowanych technicznie, cieszymy się dobrodziejstwami bezproblemowej komunikacji. Komputery są z nami na co dzień, a ich odmiany są zaskakujące. Komputerem nie jest już jedynie laptop a tym bardziej pecet stacjonarny. Mieszczą nam się one dziś w kieszeniach czy plecakach, a do ich obsługi nie potrzebujemy nawet myszki, starczy sprawna dłoń, i już mamy dostęp do filmów czy słowa pisanego jak też pozostałych materiałów osobistych lub publikowanych w sieci. Praca zawodowa także bywa prawie nierealna bez udziału komputerów.

Co zrobić, aby ze stanem zdrowia wszystko było w porządku?

Dlaczego polska służba zdrowia ciągle nie satysfakcjonuje? No cóż, przede wszystkim rozchodzi się o to, że jakby nie patrzeć zbyt mało kasy inwestujemy w medycynę. Zapewne wielu internautów odrzeknie, iż przecież płacą sporo składek, zatem nie ma sensu płacić więcej, ponieważ to tak czy siak nic nie da.

Leki, które mają szansę się przydać w wielu sytuacjach, a które da się sprawdzić w aptece internetowej.

Leki, które mogą się przydać na co dzień, a które da się zweryfikować w aptece online to wyjście, które już powszechnie wykorzystuje znacznie więcej osób. Osoby takie wiedzą, iż poprzez to mogą każdorazowo posiadać niezbędne leki przy sobie. W związku z tym także tak ważne jest to, żeby posiadały one te produkty. Apteki działające w trybie internetowym są punktami sprzedaży www, którym można zaufać oraz sprawdząć bezpieczne artykuły lecznicze.

Potrzebny do sterylizacji – sprawdź na ten temat więcej

Jest mnóstwo zawodów, które wymagają najwyższego poziomu higieniczności . Bez niej można doprowadzić do tego, że osoby z którymi weszłoby się w kontakt mogą zostać skażone rożnymi bakteriami. Do zawodów o podwyższonym stopniu dotyczącym higieny zalicza się, jak łatwo się domyślić, profesję lekarza i to bez względu na dziedzinę, w której pracuje. Każdy doktor powinien działać w higienicznych warunkach, a przykładowo lekarze, przeprowadzający operację muszą mieć zdezynfekowane narzędzia i przed rozpoczęciem operacji również odpowiednio się przyszykować.