Które osoby może dotknąć dolegliwość o nazwie AMD oraz czy można ją wyleczyć?

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli Age Related Macular Degeneration jest stosunkowo znaną chorobą, na którą formalnie choruje ok. 1,2 mln ludzi, jednak faktyczna liczba jest o wiele wyższa.

Dzieje się tak z tego powodu, że duża część ludzi nawet nie jest świadoma choroby.
Jest to związane z początkową fazą takiego zwyrodnienia, gdyż zazwyczaj choroba atakuje na początku tylko jedno oko, z kolei drugie przejmuje jego rolę. Zgodnie z angielską nazwą choroby, tyczy się ona przeważnie ludzi w podeszłym wieku, jednak może ujawnić się także u 50-latków. Niestety jest dużo przyczyn, które powiększają niebezpieczeństwo pojawienia się takiej choroby. Zaliczają się do nich palenie nikotyny, częste opalanie się czy niedostateczna ochrona przed działaniem promieni słonecznych. Niestety w obecnych czasach leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie jest wykonalne. Jest to niezwykle poważna oraz przewlekła choroba, której postęp można jednak spowolnić czy też nawet zatrzymać.
sok

Autor: Bromford
Źródło: http://www.flickr.com
Można też skorygować ostrość wzroku, jednak wyłącznie na pewien okres czasu. Występują 2 postaci tej choroby: mokra i sucha.

Pewnie przyda Ci się darmowy wgląd (https://www.rehafit.org/) do naszej nowej strony. Nie ociągaj się, tym bardziej jeżeli zainteresowały Cię zaprezentowane tu tematy.

Tej ostatniej nie można leczyć, zatem przepisuje się wyłącznie zachowywanie zdrowego trybu życia. Wskazane jest także zażywanie środków zawierających luteinę, zeaksantynę czy witaminy A i E oraz minerały (cynk, selen). Mogłyby one spowolnić rozwój dolegliwości. Ponadto wedle niektórych chorych poprawia się także ostrość wzroku. Niestety nie wszystkie te preparaty działają tak samo skutecznie, z tego też powodu warto byłoby zasięgnąć porady okulisty.

Postać mokrą AMD można leczyć poprzez aplikowanie w gałkę oczna specjalistycznych środków. Usuwają one patologiczne naczynia krwionośne. Mogłyby również spowodować wchłanianie się m.in. wylewów.

, , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.

Powszechna dostępność medykamentów na najczęstsze przypadłości sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć samodzielnie jest dość długi i bez przerwy się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u lekarza. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w ośrodkach zdrowia jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakikolwiek sposób łączą się z zastrzykami i innymi bolesnymi zabiegami. A niekiedy dolegliwości możemy wyleczyć samodzielnie, gdyż wcale nie są zagrożeniem dla życia.