Co ma na celu superwizja i kto ją przeprowadza?

Jedną z rodzajów pomocy terapeutycznej, która może być stosowana przez psychoterapeutów w ośrodkach odwykowych jest taka, która ponadto mogłaby rozwijać umiejętności zawodowe psychoterapeuty, który zgłosił dany kłopot swemu w większym stopniu doświadczonemu koledze.

superwizja

Autor: Rio Mare
Źródło: Rio Mare
To on, jako superwizor, może dokonać wyboru postaci prowadzenia procesu o nazwie superwizja. Ma ona za zadanie analizę przeprowadzanej psychoterapii oraz skupia się na korzystniejszym zrozumieniu diagnozy. Obowiązkiem superwizora jest również pomoc w badaniu przez psychoterapeutę przestrzeni, która jest związana z taką psychoterapią. Technika ta może być przeprowadzana w postaci indywidualnych rozmów albo w czasie terapii grupowej. Superwizja powinna koncentrować się na korzystniejszym zrozumieniu problemu, ustaleń kontraktowych czy też takich zjawisk jak między innymi opór czy też przeniesienie.

Zainteresowało Cię to zagadnienie? Jeżeli tak, to z przyjemnością pragniemy Cię zawiadomić, że następny ciekawy artykuł (www.animalab.eu/pl/) oczekuje na Ciebie na nowej witrynie – czytaj z radością.

Istotne jest też poddanie refleksji. Niezwykle istotna ze względu na poziom skomplikowania różnorodnych zjawisk intrapsychicznych jest też analiza danego przypadku.

Sam cykl posiada charakter edukacyjny i ma pomóc psychoterapeucie w poprawnym zrozumieniu procesu psychoterapeutycznego. Podczas trwania superwizji, taki zdobywający zawodową wiedzę psychoterapeuta nazywany jest jako superwizant. Zgłasza on taką kwestię do superwizora, czyli psychoterapeuty, który posiada już znacznie większe doświadczenie. Jego rola to nie jednak dawanie rad ani nie jest jego zadaniem rozwiązanie danego kłopotu.

Zerknij – stworzyliśmy wyjątkowo dla Ciebie kolejne łącze do www (https://niwki.pl/produkt/olej-z-krokosza-barwierskiego/). Tam znajdziesz dużo szczegółowych wiadomości na ten temat.

Powinien z kolei pomóc w lepszy sposób zrozumieć danego pacjenta, jeśli dla psychoterapeuty, który prowadzi taki przypadek jest to za ciężkie.

Powiększa się w takiej sytuacji samoświadomość w pracy zawodowej i również jakość świadczonych przez niego usług. Superwizant poddający się superwizji troszczy się o jakość swoich świadczeń i chciałby się dalej rozwijać.

, , , ,

Related posts

Czym jest androgenowe wypadanie włosów? Czy pojawia się także u kobiet?

Wiele ludzi ma problemy z wypadaniem włosów. Niestety, natomiast cebulki włosów są ogromnie podatne na wszelkie zmiany w organizmie, jak i niedobór różnego rodzaju substancji. Z tej przyczyny właśnie wiele ludzi stara się dbać dobrze o włosy, a mimo to ciągle wypadają.
Warto w takich sytuacjach sprawdzić co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Plastyka krocza i nietrzymanie moczu leczenie laserem jako najlepiej rokująca metoda walki z takimi kłopotami

W dzisiejszych czasach ludzie mają opcje korzystania z rozmaitych technologii, dzięki którym zwalczają bolesne dolegliwości i polepszają komfort życia. Zwłaszcza w pewnym wieku pokazują się kłopoty natury zdrowotnej, które związane są ze starzeniem się organizmu i opóźnianiem poszczególnych przebiegów. W tego typu okolicznościach niejednokrotnie dochodzi do bolesnych i ambarasujących dolegliwości, o jakich wstydzimy się mówić nawet doktorowi.

Zagrożenia związane z rozwojem technologii

W obecnych czasach zaawansowanych technicznie, cieszymy się dobrodziejstwami bezproblemowej komunikacji. Komputery są z nami na co dzień, a ich odmiany są zaskakujące. Komputerem nie jest już jedynie laptop a tym bardziej pecet stacjonarny. Mieszczą nam się one dziś w kieszeniach czy plecakach, a do ich obsługi nie potrzebujemy nawet myszki, starczy sprawna dłoń, i już mamy dostęp do filmów czy słowa pisanego jak też pozostałych materiałów osobistych lub publikowanych w sieci. Praca zawodowa także bywa prawie nierealna bez udziału komputerów.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to medyczny kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem utraconej sprawności cielesnej pacjenta. Popularność zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Zwiększająca się średnia długość życia Polaków jak też ujemne konsekwencje postępu cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz więcej osób wymaga szeroko pojętej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia i podtrzymania sprawności fizycznej i umysłowej.

Latest posts

Najlepsze metody leczenia wszelakich wad oczu

Zez jest wadą wzroku, która może efektywnie uprzykrzyć życie w wielu płaszczyznach. Specyfika tego schorzenia polega nie na wadzie soczewki czy rogówki jak w pozostałych wadach wzroku, lecz na osłabieniu mięśni oka. Osoby cierpiące na tę przypadłość mogą mieć problemy w uprawianiu sportów, kierowaniu samochodem, a nawet w wybranych miejscach pracy – chociażby w operowaniu maszynami.

Zagrożenia związane z rozwojem technologii

W obecnych czasach zaawansowanych technicznie, cieszymy się dobrodziejstwami bezproblemowej komunikacji. Komputery są z nami na co dzień, a ich odmiany są zaskakujące. Komputerem nie jest już jedynie laptop a tym bardziej pecet stacjonarny. Mieszczą nam się one dziś w kieszeniach czy plecakach, a do ich obsługi nie potrzebujemy nawet myszki, starczy sprawna dłoń, i już mamy dostęp do filmów czy słowa pisanego jak też pozostałych materiałów osobistych lub publikowanych w sieci. Praca zawodowa także bywa prawie nierealna bez udziału komputerów.

Co zrobić, aby ze stanem zdrowia wszystko było w porządku?

Dlaczego polska służba zdrowia ciągle nie satysfakcjonuje? No cóż, przede wszystkim rozchodzi się o to, że jakby nie patrzeć zbyt mało kasy inwestujemy w medycynę. Zapewne wielu internautów odrzeknie, iż przecież płacą sporo składek, zatem nie ma sensu płacić więcej, ponieważ to tak czy siak nic nie da.

Leki, które mają szansę się przydać w wielu sytuacjach, a które da się sprawdzić w aptece internetowej.

Leki, które mogą się przydać na co dzień, a które da się zweryfikować w aptece online to wyjście, które już powszechnie wykorzystuje znacznie więcej osób. Osoby takie wiedzą, iż poprzez to mogą każdorazowo posiadać niezbędne leki przy sobie. W związku z tym także tak ważne jest to, żeby posiadały one te produkty. Apteki działające w trybie internetowym są punktami sprzedaży www, którym można zaufać oraz sprawdząć bezpieczne artykuły lecznicze.

Potrzebny do sterylizacji – sprawdź na ten temat więcej

Jest mnóstwo zawodów, które wymagają najwyższego poziomu higieniczności . Bez niej można doprowadzić do tego, że osoby z którymi weszłoby się w kontakt mogą zostać skażone rożnymi bakteriami. Do zawodów o podwyższonym stopniu dotyczącym higieny zalicza się, jak łatwo się domyślić, profesję lekarza i to bez względu na dziedzinę, w której pracuje. Każdy doktor powinien działać w higienicznych warunkach, a przykładowo lekarze, przeprowadzający operację muszą mieć zdezynfekowane narzędzia i przed rozpoczęciem operacji również odpowiednio się przyszykować.