Budowa boiska albo bieżni powinna być jak najlepiej przystosowana do potrzeb sportowców. Nawierzchnie sportowe nie zawsze spełniają jednak odpowiednie wymagania.

Pamiętamy z pewnością cudowny czas dziecięcych lat, gdy po szkole wychodziło się dwór, żeby rozegrać mecz. Prowizoryczne boiska budowało się wówczas w okolicy niemal każdej dzielnicy. Potrzebny był tylko wystarczająco rozległy obszar niezagospodarowanej trawy. Bramki budowało się samemu lub przy pomocy ojca z brzozowych pniaków. Tak samo powstawały kosze do koszykówki czy siatkówki.

Teraz dzieciaki nie uprawiają tyle sportu, co kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Osiedla bloków często ogradza się metalowymi bramami. W pobliżu garażów i trawników wiesza się natomiast napis: „Prosimy nie grać w piłkę” . To nie znaczy, że nie możemy zorganizować dla naszego dziecka jakiejś alternatywy. Przecież można zaprowadzić je na dodatkowe treningi sportowe. Jeżeli dobrze się przypatrzymy, zauważymy w tym nawet pewien plus. Nawierzchnie sportowe, na których trenują zorganizowane szkółki piłkarskie oraz zespoły lekkoatletyczne itd., na pewno są o wiele lepiej przystosowane niż te, które wspominamy ze swojego dzieciństwa. Niewątpliwie był w tym swego rodzaju klimat. Klej poliuretanowy, którym pokrywa się obecnie boiska, bieżnie i tym podobne nawierzchnia sportowa powoduje jednak, że są one zdecydowanie lepsze dla naszych stawów. Nie mówiąc już o komforcie w czasie meczu lub treningu.

Nawierzchnie sportowe, tor

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Podłoże pokryte przez klej poliuretanowy – http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe odznacza się większą sprężystością i jest trwalsze. Jedną z często stosowanych w tym wypadku substancji jest tartan. Pokryty nim beton będzie bardzo odporny mechanicznie. Warto również dodać, że tartan nie ściera się i nie deformuje przez za wysoką lub zbyt niską temperaturę. Dlatego znakomicie przydaje się do pryskania sportowych powierzchni. Substancje poliuretanowe coraz częściej pokrywają też place zabaw. Dostępne są różne barwy klejów. Nawierzchnie sportowe zazwyczaj mają kolor pomarańczowy. W pozostałych przypadkach możemy dostrzec jednak całą paletę kolorów. Tartan – http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-stadiony-i-bieznie-lekkoatletyczne, podobnie jak inne substancje poliuretanowe, zazwyczaj wylewa się na podłoże betonowe lub na asfalt.

Rozprowadza się go jako natrysk albo za pośrednictwem wykładarki. Po to, aby uzyskać sprężystą oraz odpowiednio przystosowaną do treningów nawierzchnię. Warto korzystać zatem ze zbudowanych w ten sposób boisk i bieżni. Tym bardziej, że często możemy zrobić to całkiem za darmo. Coraz częściej powstają one bowiem w miejskich parkach lub, o ile nie trwają akurat zawody, są po prostu otwarte. Jeśli uprawiasz jakikolwiek sport albo zwyczajnie lubisz od czasu do czasu pobiegać, to skorzystaj z tej możliwości. Zatroszcz się nie tylko o stawy twojego dziecka, ale też o własne.

,

Related posts

Chciałbyś osiągnąć beztłuszczową muskulaturę? Można stosować specjalne środki na masę

W ostatnich latach zapanował trend na ćwiczenia w siłowniach bądź salach ćwiczeń i kształtowanie sylwetki. Przodują w tym przede wszystkim panowie, aczkolwiek coraz częściej zdarza się, że też kobiety pragną modelować ciało z wykorzystaniem dokładnie zaplanowanych systemów ćwiczeń. O ile kobiety na siłowni pragną się przede wszystkim odchudzić i uzyskać ładna figurę, mężczyznom zależy przede wszystkim na budowaniu masy. Szczególny nacisk kładzie się na wypracowanie beztłuszczowej muskulatury.

Stylowe rowerki miejskie – a więc, jazda po mieście w ogromnym stylu

Każdziutki spośród nas ma pojęcie, co to bywa rower, a przynajmniej kojarzy, jak mniej więcej go opisać - "rowerek jest to dwukołowiec, wraz z siodełkiem, kierownicą, napędzany naszą własną siłą mięśni wraz z pomocą pedałów" - zwykle tyle wiemy na ich temat oraz tak prawdę mówiąc, nie musimy wiedzieć więcej o ich specyfikacji, chyba iż naprawdę nas to interesuje, oraz chcemy zerknąć "głębiej".

Polary mają szansę posiadać różnoraką grubość

Śpiwory są w różnej grubości

Jeżeli udajemy się na biwak, powinniśmy okazać się przygotowani na to, że będziemy potrzebowali kilku odpowiednich rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Z tego powodu w pierwszej kolejności powinniśmy spojrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich będą dla nas dobre. Mamy szansę kupić takie, które będą rozpinane na całej długości, więc prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, duże przykrycie, ale mamy szansę kupić też takie, które w ogóle nie będą rozpinane oraz wtedy przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one pomiędzy sobą grubością, więc musimy się zastanowić, czy będziemy potrzebować taki, który będzie nas grzał, czy starczy cienki, bo noce powinny być gorące.

Jak ćwiczyć, aby zyskać zamierzone rezultaty

Ćwiczenia na siłowni są w obecnych czasach bardzo najróżniejsze jak również mogą mieć rozmaite cele. Między innymi treningi na rzeźbę mogą dosyć się różnić od typowych ćwiczeń na siłę. W chwili wystąpienia rozmaitych pokus w postaci smacznych, ale tuczących ciastek, tłustych czipsów czy spędzenia połowy dnia w łóżku dobrze zatroszczyć o swoją kondycję jak również sylwetkę.

Cała prawda o odżywkach dla sportsmenów – Czytaj nasz artykuł i dowiedz się jaka jest najlepsza suplementacja!

Odżywki dla sportsmenów budzą mieszane uczucia. Dla poniektórych to syntetyczna substancja, którą trzeba mijać dużym łukiem, dla pozostałych - codzienne uzupełnienie diety. Czym są i jakich rezultatów możemy oczekiwać w trakcie ich przyjmowania? Suplementy diety dla sportowców, jak nazwa wskazuje, to preparaty mające uzupełniać dietę, najczęściej (chociaż nie za każdym razem) w ich składzie znajdziemy substancje, które występują naturalnie w ludzkim ciele albo dostarczane są wespół z pokarmem.

Na urlopie zaplanuj aktywne spędzanie czasu wolnego

Aktywne spędzanie wypoczynku staje się ostatnio niezwykle modne. Dobrze jest próbować nowych rozrywek, które dostarczą wiele radości i ruchu potrzebnego dla zdrowia, zwłaszcza jeśli spędzamy sporo czasu przed biurkiem, a nasze pociechy dużo czasu spędzają w internecie.
Sporo rozrywki dostarczają gry zespołowe.

Latest posts

Fachowe metody kuracji nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nadwątleniem mięśni Kegla, jakie nie kurczą się poprawnie i nie zwierają cewki moczowej. Podyktowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego rezultatem jest zmiana kąta nachylenia cewki . W efekcie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi jedynie w sytuacjach podniesionego ciśnienia w środku jamy brzusznej, a więc w trakcie kaszlu, śmiechu, kichania, a również w trakcie zwiększonego wysiłku cielesnego. W spoczynku nie obserwuje się nieprzyjemnych dolegliwości.

Innowacyjne sposoby leczenia wad twojego wzroku

Niektórzy ludzie są zdania, że wady wzroku stanowią typ schorzeń w szczególności powszechny obecnie. O powiększanie tych wad szczególnie obwinia się urządzenia, takie jak komputer. Rzeczywiście zbyt długotrwałe korzystanie z komputera jest w stanie doprowadzić do pogorszenia widzenia. Na dzień dzisiejszy coraz powszechniejsze są również wady wzroku u najmłodszych, co dość często bierze się z czynników związanych z genetyką.

Apteka – a więc, miejscówka, gdzie bez problemu nie jedynie zakupimy leki, ale i uzyskamy ratunek

Zazwyczaj, kiedy posiadamy problemy wraz ze zdrówkiem, pierwsza rzecz jaka naszym osobom przyłazi do główki, to pójście do lekarza. Jednakże wielu spośród nas ma wraz z tą rzeczą problemik, ponieważ albo nie posiada zbyt dużo czasu, by się tam udać, albo po prostu nie znosi w to miejsca chodzić - niezależnie od problemu jaki mamy, problemik pozostaje jednakże ten sam - łapie nasze osoby choróbsko, albo mamy jakiegoś typu infekcję.

Stylowe rowerki miejskie – a więc, jazda po mieście w ogromnym stylu

Każdziutki spośród nas ma pojęcie, co to bywa rower, a przynajmniej kojarzy, jak mniej więcej go opisać - "rowerek jest to dwukołowiec, wraz z siodełkiem, kierownicą, napędzany naszą własną siłą mięśni wraz z pomocą pedałów" - zwykle tyle wiemy na ich temat oraz tak prawdę mówiąc, nie musimy wiedzieć więcej o ich specyfikacji, chyba iż naprawdę nas to interesuje, oraz chcemy zerknąć "głębiej".