Fala uderzeniowa – nowatorski zabieg terapeutyczny

Terapia Falą Uderzeniową Shock Wave Therapy, jest współczesną, niezwykle efektywną metodą terapii. Fala uderzeniowa aplikowana w rehabilitacji jest rodzajem leczniczej fali akustycznej stosowanej na zewnątrz ciała o bardzo dużej energii.

Fale takie aktywują proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu a także pobudzenie krążenia krwi, rozluźnienie zwapniałych fibroblastów a także zmniejszenie napięcia mięśniowego. Kuracja z wykorzystaniem owej fali jest

Lekarz

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

sprawdzoną, efektywną metodą leczenia przewlekłego bólu, w wielu przypadkach alternatywą dla leczenia operacyjnego zmian zwyrodnieniowych oraz pourazowych narządów ruchu. Obniżenie bólu odbywa się poprzez aktywację neuronów powstrzymujących przewodnictwo sygnałów bólowych oraz oddziałuje na wytwarzanie oraz rozproszenie substancji P biorącej udział w biochemicznej transmisji bólu.

Uszkodzone tkanki stopniowo regenerują się i wspomagają proces terapii. Oprócz tego fala uderzeniowa służy przebudowie i regeneracji tkanek, usuwa zwyrodnienia w obrębie mięśni, ścięgien i więzadeł jak też ich przyczepów. Wzmaga obieg naczyniowy krwi, aktywuje miejscowo układ immunologiczny. W celu uzyskania najwyższej efektywności leczenia, w czasie zabiegu przekraczany jest próg bólowy osoby chorej (ból jest mały). Tolerancja bólu powiększa się w trakcie następnych zabiegów. Operacje takowe odbywają się w odstępach 3-5-7 dniowych (zależnie od rozstrzygnięć prowadzącego lekarza). Kuracja falami została potwierdzona w chorobach kolana, biodra, barku, bólu stóp i łokcia. Leczy także: ból ścięgna rzepki, ostrogę piętową, syndrom bólów nerwowo-mięśniowych, ból ścięgna Achillesa, syndrom brzegu kości piszczelowej, stany pourazowe, zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego a także bóle w pachwinie.

Efektywność leczenia falą uderzeniową jest nadzwyczaj wysoka (wynosi 70-80%). fala uderzeniowa kraków to alternatywa z której warto skorzystać. To nadzwyczaj nowatorska strategia leczenia, rezultaty terapeutyczne będą dostrzegalne już po kilku zabiegach. Jaką metodą wyszukać odpowiedni gabinet stosujący tą metodę leczenia w okolicach Wrocławia? Starczy siąść przed komputerem po czym w przeglądarkę internetową wbić hasło: fala uderzeniowa (zobacz także fala uderzeniowa, Artemed) i Wrocław, ewentualnie uszkodzenie łąkotki Wrocław – o ile taki kłopot nas dotyczy.

, ,

Related posts

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Obecnie dorosłe kobiety mają większą wiedzę na temat swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

Centrum okulistyczne Śląsk przyjmie ludzi w każdym wieku

Czy zaznaczymy jak dbać o oczy?
Oczy okazują się być jednym z najistotniejszych naszych narządów, przez to tak ważne będzie to, aby dobrze o nie troszczyć się, tak by posiadać świadomość, że będą nam przez spory okres odpowiednio służyć. dlatego także tak ważne jest to, aby poddawać się wcześniejszym testom, tak by od razu wychwycić, jeśli będzie się z nimi działo coś niewłaściwego.

Hotel polanica zdrój

Motywów, dla których wybieramy w drogę jest sporo. Można by nawet stwierdzić, że każdy ma odmienny powód. Bo oczywiście niektórzy wyjeżdżają do nowej pracy, ale każdy do innej, a nawet, jeżeli do tej samej to na różne stanowiska itp.

Z nami odnajdziesz dobrego okulistę w Warszawie

Dzisiaj dużo osób mierzy się z trudnościami ze wzrokiem. Kiedy zastanowimy się nad tym głębiej może wówczas okazać się, że dalekowzroczność to choroba obecnych czasów. Nie da się zaprzeczyć, że wiele czasu spędzamy przed komputerem – zarówno w pracy jak i w domu – w związku z czym mnóstwo osób musi nosić okulary.

Masaż biurowy w pracy – jak wygląda oraz jakie są jego korzyści?

Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy oraz proponuje go niezmiernie sporo firm posiadających w swojej ofercie różnorodne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne powiązane ze zdrowiem.

Latest posts

Jak nauczyć się jeździć na koniu?

Mówi się, iż nauka konnej jazdy zajmuje cały żywot. Jednak ażeby móc osobiście wyruszyć konno na wycieczkę do lasu, wcale nie trzeba miesięcy lekcji.
Swoją przygodę z końmi zacząć powinniśmy od wyboru należytego klubu jeździeckiego.

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.