Laptop ma być pomocny ludziom, a nie górować nad nim.

Uzależnienie to nastrój psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją interakcji pomiędzy organizmem a substancją psychoaktywną, objawiający się koniecznym korzystaniem z komputera stale lub czasowo, by doświadczyć jego oddziaływania albo uniknąć przykrego samopoczucia który jest konsekwencją abstynencji.

Symptomy uzależnienia od komputera: gdy czujemy się zupełnie pochłonięci Internetem, doświadczamy uczucia jakbyśmy byli porwani przez komputer, bezustannie nasze myśli krążą wokół niego, również kiedy go nie używamy. Żeby osiągnąć satysfakcję, odczuwamy przymus korzystania z komputera przez coraz dłuższy czas. Czujemy niemożność weryfikowania czasu używania Internetu.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy próbujemy ograniczyć używanie komputera lub całkiem z niego zrezygnować, czujemy napięcie i podenerwowanie.(więcejo tym> przejdź dalej)praktyczna ofertaUżywamy Internetu by uwolnić się od nieprzyjemności albo kiedy dokucza nam wrażenie nieudolności, winy, lęku albo przygnębienia. Okłamujemy najbliższych, aby zatuszować swoje rosnące zaangażowanie w Internet. Wystawiamy na szwank lub ryzykujemy utratę ważnego związku, zatrudnienia, szansę nauki lub karierę z powodu Internetu.

W takich sytuacjach niezastąpiony jest sprawdzony psycholog, który na pewno wesprze w walkę z tym dylematem. Dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanej kuracji pewne jest pozbycie się tego typu przypadłości.

Dziecko przy komputerze

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Symptomy uzależnienia od Internetu u nastolatków przebiegają bardzo podobnie. Nastolatek zamiast się uczyć udaje, że się uczy, kiedy tymczasem dzień i noc surfuje po sieci(kliknij i zobacz). W trakcie surfowania wchodzi w położenie podobne do amoku. Usiłowania ograniczenia czasu spędzonego przy komputerze napotykają na silny opór, nawet wściekłość.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na ten temat, to czytaj jeszcze następne informacje. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Niechętnie widuje się ze znajomymi, nie ma przyjaciół, częściej wybiera granie w sieci niż zabawy na świeżym powietrzu. Nie umie odpoczywać. Nie wzrusza się. Szkodliwe przyzwyczajenie dziecka od surfowania po necie, należy rozpoznawać nie tyle jako przypadłość na którą cierpi, lecz jako objaw kłopotów dziecka i jego bliskich. W takiej sytuacji może pomóc leczenie odwykowe i rozmowa z terapeutą.

, , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Kompleksowe świadczenia medyczne w krajowych sanatoriach.

Krajowe sanatoria to obiekty unowocześnione, w pełni przystosowane do norm międzynarodowych. Są to lecznice, w jakich można oczekiwać na spory zakres zabiegów. Takie kompleksowe świadczenia medyczne w krajowych ośrodkach rehabilitacyjnych powodują, że pojawia się w nich coraz więcej pacjentów.

Szukasz prezentu dla swojego faceta? W chwili obecnej innowacyjne gadżety są na topie!

W chwili obecnej zdecydowanie więcej ludzi decyduje się na kupno użytecznych i rzeczowych niespodzianek. Wiadomo, że coś takiego jest dużo droższe, jednakże może przynieść prawdziwą przyjemność obdarowywanej osobie. Dlatego też, jeżeli wyszukujesz wymarzonego upominku dla swojego współmałżonka to winnaś zdecydować się na zakup jakiegoś innowacyjnego gadżetu.

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.