Laptop ma być pomocny ludziom, a nie górować nad nim.

Uzależnienie to nastrój psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją interakcji pomiędzy organizmem a substancją psychoaktywną, objawiający się koniecznym korzystaniem z komputera stale lub czasowo, by doświadczyć jego oddziaływania albo uniknąć przykrego samopoczucia który jest konsekwencją abstynencji.

Symptomy uzależnienia od komputera: gdy czujemy się zupełnie pochłonięci Internetem, doświadczamy uczucia jakbyśmy byli porwani przez komputer, bezustannie nasze myśli krążą wokół niego, również kiedy go nie używamy. Żeby osiągnąć satysfakcję, odczuwamy przymus korzystania z komputera przez coraz dłuższy czas. Czujemy niemożność weryfikowania czasu używania Internetu.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy próbujemy ograniczyć używanie komputera lub całkiem z niego zrezygnować, czujemy napięcie i podenerwowanie.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest naprawdę praktyczna oferta, odnosząca się do wartościowych artykułów. Poznaj ją teraz.

Używamy Internetu by uwolnić się od nieprzyjemności albo kiedy dokucza nam wrażenie nieudolności, winy, lęku albo przygnębienia. Okłamujemy najbliższych, aby zatuszować swoje rosnące zaangażowanie w Internet. Wystawiamy na szwank lub ryzykujemy utratę ważnego związku, zatrudnienia, szansę nauki lub karierę z powodu Internetu.

W takich sytuacjach niezastąpiony jest sprawdzony psycholog, który na pewno wesprze w walkę z tym dylematem. Dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanej kuracji pewne jest pozbycie się tego typu przypadłości.

Dziecko przy komputerze

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Symptomy uzależnienia od Internetu u nastolatków przebiegają bardzo podobnie. Nastolatek zamiast się uczyć udaje, że się uczy, kiedy tymczasem dzień i noc surfuje po sieci(kliknij i zobacz). W trakcie surfowania wchodzi w położenie podobne do amoku. Usiłowania ograniczenia czasu spędzonego przy komputerze napotykają na silny opór, nawet wściekłość.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na ten temat, to czytaj jeszcze następne informacje. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Niechętnie widuje się ze znajomymi, nie ma przyjaciół, częściej wybiera granie w sieci niż zabawy na świeżym powietrzu. Nie umie odpoczywać. Nie wzrusza się. Szkodliwe przyzwyczajenie dziecka od surfowania po necie, należy rozpoznawać nie tyle jako przypadłość na którą cierpi, lecz jako objaw kłopotów dziecka i jego bliskich. W takiej sytuacji może pomóc leczenie odwykowe i rozmowa z terapeutą.

, , ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.