Jak wyekwipować apteczkę domową

Za wyposażenie domowej apteczki musi odpowiadać jedna, dorosła osoba. Ona będzie odpowiedzialna nie tylko za wyposażenie, ale również za bezpieczeństwo przechowywania panaceów. Apteczka domowa musi znajdować się w suchym oraz zaciemnionym miejscu, a więc nie powinna to być kuchnia czy łazienka.

Apteczka domowa musi być

apteczka pierwszej pomocy

Źródło: flickr.com

dobrze ochroniona przed maluchami. Wolno w niej przechowywać jedynie specyfiki wyraźnie opisane: nazwa specyfiku, przeznaczenie, termin ważności jak też dawkowanie. Nie wolno nagromadzać nazbyt dużej liczby lekarstw.
Panacea należy przechowywać w ich własnych, osobnych opakowaniach. Nie należy ich przelewać bądź przesypywać. Wieczko każdego pojemniczka powinno zostać dokładnie zamknięte. W większości domowych apteczek znajdują się przede wszystkim medykamenty. Opakowanie medykamentów zakupionych na receptę winno być parafowane inicjałem osoby, jaka zażywa dany preparat. W ów sposób nikt inny z lokatorzy nie zastosuje owego medykamentu. Wśród pastylek, które mogą być stosowane przez całą rodzinę, warto wybrać przeciwbólowe, leki na przeziębienie, przeciw stresowi, farmaceutyki działające przeciw wzdęciom i zaparciom, środki na wątrobę, trzustkę.

Jeśli pragniesz rozszerzyć swą znajomość rzeczy z ten temat, to zachęcam do mojej strony. Należy wejść w moje łącze i voila.

Warto sprawdzić: Świat Leku. Poza farmaceutykami warto pamiętać o maściach na rany, działającym przeciwzapalnie, chłodząco, środkach do nacierania ciała, plastrach rozgrzewające oraz farmaceutykach do płukania gardła i kroplach do oczu w jednorazowych opakowaniach.

Apteczka pierwszej pomocy. W domowej apteczce powinien znaleźć się sprzęt medyczny

Zielona apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

konieczny do opatrywania ran zaistniałych w wyniku oparzenia, zranienia, itd. Przynależą do nich: jednorazowe rękawiczki, bandaże o przeróżnej szerokości, w tym opatrunki rozciągliwe, chusty trójkątne, gaza i wata opatrunkowa, nożyczki do krojenia bandaży, agrafki, pęsety, woreczek na lód, plastry, płyn dezynfekujący rany, np. woda utleniona. W każdej apteczce obowiązkowo powinien się znaleźć także termometr lekarski i termofor.
Domowa apteczka powinna być przeglądana co kilka miesięcy. Należy z niej wyjmować przeterminowane medykamenty, leki bez opakowań, wyschnięte maści i krople. Wszelkie leki, jakie nie nadają się już do użycia, musimy wyrzucać do specjalnych zbiorników na środki farmakologiczne, nie zaś razem ze śmieciami domowymi.

, ,

Related posts

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.