Jak wyekwipować apteczkę domową

Za wyposażenie domowej apteczki musi odpowiadać jedna, dorosła osoba. Ona będzie odpowiedzialna nie tylko za wyposażenie, ale również za bezpieczeństwo przechowywania panaceów. Apteczka domowa musi znajdować się w suchym oraz zaciemnionym miejscu, a więc nie powinna to być kuchnia czy łazienka.

Apteczka domowa musi być

apteczka pierwszej pomocy

Źródło: flickr.com

dobrze ochroniona przed maluchami. Wolno w niej przechowywać jedynie specyfiki wyraźnie opisane: nazwa specyfiku, przeznaczenie, termin ważności jak też dawkowanie. Nie wolno nagromadzać nazbyt dużej liczby lekarstw.Panacea należy przechowywać w ich własnych, osobnych opakowaniach. Nie należy ich przelewać bądź przesypywać. Wieczko każdego pojemniczka powinno zostać dokładnie zamknięte. W większości domowych apteczek znajdują się przede wszystkim medykamenty. Opakowanie medykamentów zakupionych na receptę winno być parafowane inicjałem osoby, jaka zażywa dany preparat. W ów sposób nikt inny z lokatorzy nie zastosuje owego medykamentu. Wśród pastylek, które mogą być stosowane przez całą rodzinę, warto wybrać przeciwbólowe, leki na przeziębienie, przeciw stresowi, farmaceutyki działające przeciw wzdęciom i zaparciom, środki na wątrobę, trzustkę.

Jeśli pragniesz rozszerzyć swą znajomość rzeczy z ten temat, to zachęcam do mojej strony. Należy wejść w moje łącze i voila.

Warto sprawdzić: Świat Leku. Poza farmaceutykami warto pamiętać o maściach na rany, działającym przeciwzapalnie, chłodząco, środkach do nacierania ciała, plastrach rozgrzewające oraz farmaceutykach do płukania gardła i kroplach do oczu w jednorazowych opakowaniach.

Apteczka pierwszej pomocy. W domowej apteczce powinien znaleźć się sprzęt medyczny

Zielona apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

konieczny do opatrywania ran zaistniałych w wyniku oparzenia, zranienia, itd. Przynależą do nich: jednorazowe rękawiczki, bandaże o przeróżnej szerokości, w tym opatrunki rozciągliwe, chusty trójkątne, gaza i wata opatrunkowa, nożyczki do krojenia bandaży, agrafki, pęsety, woreczek na lód, plastry, płyn dezynfekujący rany, np. woda utleniona. W każdej apteczce obowiązkowo powinien się znaleźć także termometr lekarski i termofor.
Domowa apteczka powinna być przeglądana co kilka miesięcy. Należy z niej wyjmować przeterminowane medykamenty, leki bez opakowań, wyschnięte maści i krople. Wszelkie leki, jakie nie nadają się już do użycia, musimy wyrzucać do specjalnych zbiorników na środki farmakologiczne, nie zaś razem ze śmieciami domowymi.

, ,

Related posts

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Obecnie dorosłe kobiety mają większą wiedzę na temat swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

Centrum okulistyczne Śląsk przyjmie ludzi w każdym wieku

Czy zaznaczymy jak dbać o oczy?
Oczy okazują się być jednym z najistotniejszych naszych narządów, przez to tak ważne będzie to, aby dobrze o nie troszczyć się, tak by posiadać świadomość, że będą nam przez spory okres odpowiednio służyć. dlatego także tak ważne jest to, aby poddawać się wcześniejszym testom, tak by od razu wychwycić, jeśli będzie się z nimi działo coś niewłaściwego.

Hotel polanica zdrój

Motywów, dla których wybieramy w drogę jest sporo. Można by nawet stwierdzić, że każdy ma odmienny powód. Bo oczywiście niektórzy wyjeżdżają do nowej pracy, ale każdy do innej, a nawet, jeżeli do tej samej to na różne stanowiska itp.

Z nami odnajdziesz dobrego okulistę w Warszawie

Dzisiaj dużo osób mierzy się z trudnościami ze wzrokiem. Kiedy zastanowimy się nad tym głębiej może wówczas okazać się, że dalekowzroczność to choroba obecnych czasów. Nie da się zaprzeczyć, że wiele czasu spędzamy przed komputerem – zarówno w pracy jak i w domu – w związku z czym mnóstwo osób musi nosić okulary.

Masaż biurowy w pracy – jak wygląda oraz jakie są jego korzyści?

Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy oraz proponuje go niezmiernie sporo firm posiadających w swojej ofercie różnorodne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne powiązane ze zdrowiem.

Latest posts

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.

W jaki sposób w rzeczywistości działa nasz słuch?

Nikt nie chciałby funkcjonować bez możliwości słuchania odgłosów śmiechu dzieci czy czułych słów szeptanych do ucha przez bliską osobę.
Nikt również nie chciałby żyć bez możliwości usłyszenia ślicznych dźwięków przyrody: szelestu liści, odgłosów ptaków czy też szumu fal lub trzasku żarzących się kłód drewna w ognisku.