Co jest niezbędne w każdej korporacji i w każdym samochodzie? Mały ogromnie ważny dodatek.

Znajdziemy to na niejednym piętrze wieżowca, w wielu firmach i z nakazu w każdym aucie. Gdy tematem jest ochrona życia i zdrowia niezmiernie ważne jest to, by zadbać o każdego pracownika personalnie. Każdy zakład pracy musi być wyposażony w sprawnie funkcjonujący system pierwszej pomocy w przypadku zdarzenia oraz środki do udzielania pierwszej pomocy. W każdym zakładzie pracowniczym musi być osoba bądź osoby wyznaczone i wyszkolone do organizowania pierwszej pomocy przed wezwaniem lekarza.

pierwsza pomoc

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy pracodawca ma obowiązek doposażyć zakład pracy w odpowiednią ilość apteczek zakładowych. Rozmieszczając na terenie zakładu pracy apteczki, należy wziąć pod uwagę rodzaj i nasilenie wiadomych zagrożeń – gdzie powinna się znajdować apteczka zakładowa. Tam, gdzie ludzie pracują przy bardziej niebezpiecznym zadaniu, gdzie jest wiele zagrożeń, apteczek musi być więcej albo muszą być obszerniejsze – lepiej doposażone. Apteczka zakładowa musi być również niezwykle solidnie wyposażona. Szczegółowe informacje można wyszukać na konkretnych stronach, ale głównym asortymentem zawsze są kompresy, plastry oraz zestaw do pierwszej pomocy w niespodziewanych sytuacjach. Takie elementy w kryzysowej sytuacji pomagają uratować życie albo przynajmniej utrzymać rannego w dobrym stanie aż do przybycia służb ratunkowych. Apteczka zakładowa, ta podstawowa, cechuje się wielką jednorodnością. Pamiętajmy jednak, iż ona także ma swoją datę przydatności. Po jej skończeniu należy zanieść ją do apteki i zakupić aktualną. Nie zapominajmy, iż niedopełnienie przez zatrudniającego przymusu wyznaczenia odpowiedniej liczby osób do przyuczenia się pierwszej pomocy, zaniechanie wyposażenia zakładu w apteczki zakładowe jest objęte katalogiem wykroczeń przeciwko prawom zatrudnionego.

Zainteresował Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to koniecznie zobacz ponadto szczegóły w źródle, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

A kara pieniężna może być o wiele bardziej dotkliwa niż kwota, którą wystarczyłoby zainwestować w sprzęt.

apteczka

Źródło: flickr.com
Zresztą najważniejsze dla nas musi być zdrowie pracownika, a nie kwestia czy będą przeciwko nam ustalone kary. Pierwsza pomoc to bardzo ważna kwestia i nie można o niej zapominać. Apteczka zakładowa musi być na wyposażeniu każdego stanowiska pracy. To coś, o czym zupełnie nie powinniśmy myśleć, nie zwracać uwagi, jednak w razie czego powinny one znajdować się łatwo dostępne do użycia –

, , ,

Related posts

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Obecnie dorosłe kobiety mają większą wiedzę na temat swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

Centrum okulistyczne Śląsk przyjmie ludzi w każdym wieku

Czy zaznaczymy jak dbać o oczy?
Oczy okazują się być jednym z najistotniejszych naszych narządów, przez to tak ważne będzie to, aby dobrze o nie troszczyć się, tak by posiadać świadomość, że będą nam przez spory okres odpowiednio służyć. dlatego także tak ważne jest to, aby poddawać się wcześniejszym testom, tak by od razu wychwycić, jeśli będzie się z nimi działo coś niewłaściwego.

Hotel polanica zdrój

Motywów, dla których wybieramy w drogę jest sporo. Można by nawet stwierdzić, że każdy ma odmienny powód. Bo oczywiście niektórzy wyjeżdżają do nowej pracy, ale każdy do innej, a nawet, jeżeli do tej samej to na różne stanowiska itp.

Z nami odnajdziesz dobrego okulistę w Warszawie

Dzisiaj dużo osób mierzy się z trudnościami ze wzrokiem. Kiedy zastanowimy się nad tym głębiej może wówczas okazać się, że dalekowzroczność to choroba obecnych czasów. Nie da się zaprzeczyć, że wiele czasu spędzamy przed komputerem – zarówno w pracy jak i w domu – w związku z czym mnóstwo osób musi nosić okulary.

Masaż biurowy w pracy – jak wygląda oraz jakie są jego korzyści?

Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy oraz proponuje go niezmiernie sporo firm posiadających w swojej ofercie różnorodne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne powiązane ze zdrowiem.

Latest posts

Jak nauczyć się jeździć na koniu?

Mówi się, iż nauka konnej jazdy zajmuje cały żywot. Jednak ażeby móc osobiście wyruszyć konno na wycieczkę do lasu, wcale nie trzeba miesięcy lekcji.
Swoją przygodę z końmi zacząć powinniśmy od wyboru należytego klubu jeździeckiego.

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.