Nasza apteczka – co musisz w niej trzymać? Mała podpowiedź

Przy niewielkich bólach często sami możemy sobie pomóc, lecz kiedy coś doskwiera nam przez długi czas, musimy pójść po poradę do lekarza. Co powinniśmy mieć w domowej apteczce i zażyć zanim zaplanujemy wizytę u specjalisty?

kreontravix

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com
praca

Autor: Moll
Źródło: Moll
W momencie bólu głowy albo gorączki, zawsze dobrze jest mieć pod ręką coś zawierającego paracetamol w składzie. Lek szybko się wchłania, więc preparat szybko działa, a do tego efekt utrzymuje się do 5 godzin. Jednak trzeba mieć na uwadze, że kobiety w ciąży nie mogą go przyjmować. (odkryj więcej) Lekarstwa zawierajace w składzie paracetamol zadziałają też na ból zęba, ale raczej mają słabe działanie przeciwzapalne. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w coś przeciwzapalnego. Gdy bolą nas mięśnie nie zażywajmy żadnych leków doustnych bez konsultacji z lekarzem, bo powodów tego bólu może być wiele. Chwilową pomoc przyniesie używanie maści na bóle mięśniowe – warto mieć co najmniej jedno opakowanie czegoś w tym rodzaju. W przypadku problemów jelitowo-żołądkowych warto pomyśleć o kilku różnych produktach do apteczki. Coś na polepszenie trawienia, np. Kreontravix, coś na zgagę i coś przeciw biegunce Chcesz dowiedzieć o leku kreontravix?. Do tego obowiązkowo prebiotyk oraz elektrolity. Warto mieć w domu również lek przeciwkaszlowy oraz coś na katar – kropelki lub spray do nosa.

Jeżeli ten artykuł Cię zainteresował, to bez wahania kliknij tu oraz zobacz, co przeczytasz w najnowszym wpisie. On także jest warty uwagi.

Zestaw plastrów w różnych rozmiarach i jakiś opatrunek także dobrze jest mieć. W okresie letnim szczególnie potrzebny będzie maść na ukąszenia owadów i spray odstraszający owady i kleszcze.

Znakomitą większość preparatów z domowej apteczki, jak Kreontravix albo paracetamol dostaniemy bez recepty Odwiedź stronę partnera – Jednak starajmy się nie mieć kilku leków na te same problemy i pilnujmy daty przydatności do spożycia.

, , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.

Powszechna dostępność medykamentów na najczęstsze przypadłości sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć samodzielnie jest dość długi i bez przerwy się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u lekarza. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w ośrodkach zdrowia jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakikolwiek sposób łączą się z zastrzykami i innymi bolesnymi zabiegami. A niekiedy dolegliwości możemy wyleczyć samodzielnie, gdyż wcale nie są zagrożeniem dla życia.