Nasza apteczka – co musisz w niej trzymać? Mała podpowiedź

Przy niewielkich bólach często sami możemy sobie pomóc, lecz kiedy coś doskwiera nam przez długi czas, musimy pójść po poradę do lekarza. Co powinniśmy mieć w domowej apteczce i zażyć zanim zaplanujemy wizytę u specjalisty?

kreontravix

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com

praca

Autor: Moll
Źródło: Moll
W momencie bólu głowy albo gorączki, zawsze dobrze jest mieć pod ręką coś zawierającego paracetamol w składzie. Lek szybko się wchłania, więc preparat szybko działa, a do tego efekt utrzymuje się do 5 godzin. Jednak trzeba mieć na uwadze, że kobiety w ciąży nie mogą go przyjmować. (odkryj więcej) Lekarstwa zawierajace w składzie paracetamol zadziałają też na ból zęba, ale raczej mają słabe działanie przeciwzapalne. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w coś przeciwzapalnego. Gdy bolą nas mięśnie nie zażywajmy żadnych leków doustnych bez konsultacji z lekarzem, bo powodów tego bólu może być wiele. Chwilową pomoc przyniesie używanie maści na bóle mięśniowe – warto mieć co najmniej jedno opakowanie czegoś w tym rodzaju.

Czy niniejszy post jest według Ciebie godny uwagi? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię także to wiarygodne źródło (https://bakaliowyswiat.pl/pl/orzechy) – mówi o pokrewnej tematyce.

W przypadku problemów jelitowo-żołądkowych warto pomyśleć o kilku różnych produktach do apteczki. Coś na polepszenie trawienia, np. Kreontravix, coś na zgagę i coś przeciw biegunce Chcesz dowiedzieć o leku kreontravix?. Do tego obowiązkowo prebiotyk oraz elektrolity. Warto mieć w domu również lek przeciwkaszlowy oraz coś na katar – kropelki lub spray do nosa.

Jeżeli ten artykuł Cię zainteresował, to bez wahania kliknij tu oraz zobacz, co przeczytasz w najnowszym wpisie. On także jest warty uwagi.

Zestaw plastrów w różnych rozmiarach i jakiś opatrunek także dobrze jest mieć. W okresie letnim szczególnie potrzebny będzie maść na ukąszenia owadów i spray odstraszający owady i kleszcze.

Znakomitą większość preparatów z domowej apteczki, jak Kreontravix albo paracetamol dostaniemy bez recepty Odwiedź stronę partnera – Jednak starajmy się nie mieć kilku leków na te same problemy i pilnujmy daty przydatności do spożycia.

, , ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.