Bielizna termoaktywna – jak to właściwie działa?

Mieszkam w Beskidzie Śląskim. Dla mnie krajobraz zielonych trójkątów za oknem, zasnutych mgłą o świcie, to normalność. Co wcale nie jest nużące. Przeciwnie – gdy widzisz góry nie potrzebujesz odbiornika telewizyjnego, wystarczy ciut uwagi. I mamy przedstawienie! Rankiem bywa, iż mgiełka unosi się jak kurtyna w teatrze. Legendarny jest sąd, iż górale potrafią intuicją przewidywać aurę.

góry

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas gdy idziemy po bułeczki na śniadanie albo po drożdżówki do ulubionej cukierni, można na tej metodzie polegać. Sprawa staje się bardziej poważna, a nawet śmiertelnie poważna, kiedy w planie mamy wycieczkę lub mini cross 125 wyjście w góry. Wtedy wysłuchanie prognozy pogody to rzecz pierwszej wagi. Jednakże, nawet jeżeli prognoza była piękna, rozsądnym pomysłem jest odpowiednie przygotowanie się. Każdy rozsądny, kuty na cztery nogi człowiek, będzie pamiętać o wygodnych butach i plecaku „kominie”. Dobrze by było jednakże pamiętać także o stosownym ubiorze. Generalna reguła jest taka, że należy ubrać się „na cebulkę”, więc tak, aby było nam łatwo w razie potrzeby rozebrać lub ubrać dodatkowe ubranie. Bardzo ważne jest również, aby się za bardzo nie spocić. Tutaj przychodzi nam na ratunek sportowa bielizna”oddychająca” – w tym miejscu przykłady ostatnio rekomendowane skarpety termoaktywne.

Możemy ją kupić pod postacią nawet jednorodnych kompletów termoaktywnych (tutaj zobaczysz więcej: koszulki termoaktywne, które się poleca). Są to ciuchy z materii ery przyszłości. Konstrukcja tej bielizny składa się z mikroskopijnych rurek, których zadaniem jest drenować krople potu ze skóry a jednocześnie zapewnić dopływ powietrza do niej. Jest to wykonalne dlatego między innymi, iż rureczki z jakich jest zrobiona materia mają średnicę na tyle dużą aby przepuścić kropelki potu lecz na tyle nieduże aby nie przepuścić maleńkich cząsteczek pary.

Dlatego nie istotne czy ubieramy koszulki termoaktywne czy skarpetki termoaktywne, rękawiczki termoaktywne czy też komplety termoaktywne – wszystkie wymienione części stroju muszą przylegać do skóry (im ściślej tym skuteczniej chronią przed chłodem). Wówczas rurki będą odprowadzać wilgoć na zewnątrz i spełniać swoją funkcję „oddychającą”.

, , , , , , ,

Related posts

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolne chwile spędzają na wycieczkach rowerowych i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, godziny na kanapie z chipsami w dłoni to strata czasu. Dla nich podstawą jest możliwość uprawiania sportów, a swoim entuzjazmem starają się zarazić swe pociechy. Duże znaczenie ma także trafny wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, basen czy piesze wędrówki.

Regularny sport jest istotny dla dobrego zdrowia

Jeśli nie pragniemy posiadać trudów ze stawami, z sztywnym kręgosłupem oraz pragniemy posiadać gwarancję, iż ciągle będziemy mieli wspaniałą kondycję, to z pewnością należy zatroszczyć się o to, byśmy jak najczęściej byli w ruchu oraz by nasze mięśnie nie były nigdy zastane.

Konsumenci wiedzą, na którą markę postawić – opinie

Wybierając płetwy do pływania, każdy pragnie trafić na rewelacyjną jakość oraz niską cenę. Wyjątkowo zestawione materiały, które producenci używają do tworzenia swoich propozycji, wpisują się znakomicie w oczekiwania osób kupujących. Klienci cenią ulubione marki za stałe dostarczanie doskonałej jakości akcesoriów, które służą im doskonale przez długi czas. Warto zawsze zapoznać się przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie z bogatym asortymentem producenta, by wybrać dla siebie akcesorium idealne. Oryginalność i prostota mogą iść ręka w rękę.

Prezent z wyższej półki. Co sprezentować dawno niewidzianej osobie?

Kupić fajny i trafiony prezent znajomemu, to prawdziwe wyzwanie. Każdy, kto choć raz chciał to zrobić ten wie, że nie jest to łatwe. Czym dobrze jest się sugerować? Możemy nabyć upominek dla znajomego myśląc o tym, czym trudni się on na co dzień. Można zamówić piękną, skórzaną torbę albo portfel czy wytworny zegarek na rękę.

Jazda rowerem to jeden z sympatyczniejszych sportów

Nie na darmo, jednoślad uważany jest jako zwolennik nie tylko przyrody, ale przede wszystkim smukłej sylwetki, w związku z tym trzeba wykorzystać każdą porę roku i polubić się z jednośladem. Nasz organizm odwzajemni się za zamianę samochodu czy autobusu na rower.

Latest posts

Okulary przeciwsłoneczne w dobrej cenie

Kiedy nadchodzi wiosna, mnóstwo ludzi robi porządki we własnej garderobie. Grube, zimowe okrycia oraz swetry chowamy w głąb szafy, robiąc miejsce lżejszym ciuchom. Organizujemy inwentaryzacje letniego obuwia, niekiedy okazuje się, że musimy kupić dodatkową parę.

Pomyślmy w jaki sposób poprawić własne zdrowie

Corporate wellness jest znacznie częściej stosowane

Można stwierdzić, że im więcej pracujemy zawodowo, tym ciężej jest nam znaleźć czas na odpowiednie zadbanie o własne zdrowie. Przez to właśnie coraz częściej obywatele decydują się na używanie z usługi corporate wellness, gdzie odnajdą wiele ważnych rad odnośnie tego, co zrobić żeby ulepszyć swoją kondycję oraz radować się wspaniałym zdrowiem. Niesamowite w tym wszystkim jest to, że znajdziemy tutaj nie tylko właściwe ćwiczenia fizyczne, które nie zajmują wiele czasu, a równocześnie przynoszą wspaniałe efekty, ale także mamy szansę się zetknąć z treningiem umysłu, gdyż wiemy, że na dobre zdrowie wpływ posiada także nasza psychika, a zmęczony umysł nie będzie służył niczemu właściwemu.