Czym jest obrzezanie, dlaczego się go robi i dlaczego jest to stresująca sprawa tabu w naszym kraju?

Chcesz się dowiedzieć sporo o obrzezaniu? Jesteś zainteresowany dlaczego wykonuje się taki zabieg? Przekonaj się co w tej kwestii mają do powiedzenia fachowcy!

Obrzezanie polega na usunięciu części lub też całości napletka.
urolog z Gdańska

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie operacja ta ma charakter kulturowy albo jest zwyczajnie religijnym obrządkiem. Ostatnio jednak niezwykle rośnie odsetek mężczyzn, którzy to z różnorodnych powodów decydują się na takie oddanie swojego narządu pod skalpel.

Jeżeli sądzisz, że prezentowany tu tekst jest wartościowy i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a odnajdziesz więcej nowości.

Pytanie jest tylko, czy warto. Wymienia się tu pomysły za i przeciw, na których bazie jednak nie można dojść do konkretnych obiektywnych wniosków. Tak się składa, że w niektórych zakątkach globu, przykładowo głównie w krajach anglojęzycznych, obrzezanie jest pod koniec XIX wieku popularne przede wszystkim z przyczyn związanych z istotnymi argumentami quasi-medycznymi albo obyczajowymi. Przykładowo w USA zabieg ten dobrze przyjął się, bo stał się wyróżnikiem luksusowych bogatych mężczyzn sfery średniej, więc następnie każdy chciał mieć taki atrybut. Do dzisiaj sporo amerykańskich Pań oczekuje, by mężczyzna został obrzezany. Tłumaczą to przykładowo tradycją, higieną czy estetyką. Natomiast w naszej społeczności obrzezanie to kwestia tabu. Bierze się to m.in. z natychmiastowego skojarzenia operacji obrzezania z pochodzeniem żydowskim a także poglądami religijnymi, jakie to obowiązują przykładowo wśród muzułmanów. Z innego punktu widzenia, obrzezanie Gdańsk jest nierzadko koniecznym składnikiem terapii w sytuacji, gdy mężczyzna chorował na stulejkę. To też jest sprawa bardzo delikatna, o której często głośno się nie mówi. Gdy natomiast chcesz takiego zabiegu znajdź obrzezanie Gdańsk. Ze sprawą narządów rozrodczych wiąże się również urolog Gdańsk. Urolog Gdańsk leczy wszelkie różnorakie schorzenia powiązane z naszym narządem moczowo-płciowym – .

Wizyta u lekarza urologa dla licznych z nas może wiązać się z poważnym stresem oraz wstydem, dlatego trzeba już zawczasu się do niej odpowiednio przygotować.

Dowiedz się więc, z jakimi objawami pójść do urologa i jak będzie zachodziła taka wizyta. W końcu kłopoty urologiczne to nic strasznego, można je skutecznie wyleczyć.

, , , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.

Powszechna dostępność medykamentów na najczęstsze przypadłości sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć samodzielnie jest dość długi i bez przerwy się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u lekarza. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w ośrodkach zdrowia jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakikolwiek sposób łączą się z zastrzykami i innymi bolesnymi zabiegami. A niekiedy dolegliwości możemy wyleczyć samodzielnie, gdyż wcale nie są zagrożeniem dla życia.