Czy mamy do czynienia ze zjawiskiem upadku obyczajów?

W obecnych czasach modnemu człowiekowi przystoi pokazać się w odzieży typu sportowego już nie tylko w drodze na siłownię albo na salę gimnastyczną, lecz również w trakcie popołudniowego wyjścia do przyjaciół czy też do kawiarni, aby zjeść ulubione ciasteczko.

A przecież w nie tak znowu dawnych czasach by oddać się tego typu przyjemności, trzeba było wrócić do domu i przebrać się w bardziej adekwatny ubiór.

bieganie

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś możemy wnet po wyjściu z wanny wrzucić na siebie dres (dobrze by był świeży) po czym już biegiem przez park na umówioną herbatę albo na spotkanie z przyjaciółmi. Można utyskiwać na upadek obyczajów, czy oskarżać „amerykanizacje” środków masowego przekazu. Fakt jednak jest faktem. Nawet znane osobistości przyznają, że dres jest dziś równoprawnym strojem. Może może jeszcze nie wizytowym, lecz akceptowanym na salonach w sytuacji spotkań o bardziej swobodnym charakterze.

Moim skromnym zdaniem główna przyczyna takiej sytuacji jest bardzo prozaiczny, mianowicie wygoda. Od dziewiętnastego wieku żyjemy w coraz większym pośpiechu, co powoduje, iż mamy często mało wolnego czasu. Stąd ludzie dążą do jak największego upraszczania garderoby czy wymagań savoir vivre. Więc na salony wchodzą bluzy do biegania (zobacz to: bardzo fajne bluzy do biegania) zmieniające często swą pierwotną funkcję odzieży sportowej. Często nie są w ogóle nabywane z zamierzeniem uprawiania ćwiczeń gimnastycznych, w związku z tym tracą swą pierwotną funkcje.

jogging

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo rzecz wygląda również z biustonoszami do biegania (sprawdzisz to tu: komfortowe biustonosze do biegania). Choć zaprojektowane były z myślą aby zapewniać biegającym paniom wygodę w czasie biegów, przydatność takich biustonoszy sprawiła, iż w tej chwili są one powszechnie użytkowane.

Ten dający do myślenia materiał po prostu należy poznać. Dotyczy zbliżonej kwestii, więc z pewnością warto go przeczytać. Kliknij – szczerze zalecamy ten link (http://www.pitbike.pl/kategoria/27-ochraniacze-kregoslupa-i-buzery)!

Nie inaczej jest i z pozostałymi akcesoriami do biegania jak np. z plecakami czy obuwiem sportowym, które to widuje się nawet w zestawieniu z garniakiem. Nie dziwi również wizerunek mężczyzny z zegarkiem typu sportowego, włożonym do garnituru.

Można by było orzec, iż stajemy się coraz bardziej wygodniejsi. Nie jest to wprawdzie póki co nic szkodliwego, jednak jak we wszystkim, przesada bywa zgubna. Bo przecież jeżeli nie będziemy widzieć różnicy między tym co „od święta” a tym co „na co dzień”, najzwyczajniej siebie sami zubożymy.

Dlatego dobrze być czasami nie praktycznym. Poświęcić troszeczkę czasu na może mało produktywne, lecz jednak ważne rytuały, takie jak herbata wypijana codziennie po obiedzie (nieodzownie z pięknej porcelany), a do niej herbatniczek z konfiturą wiśniową. Jak by nie było o urokach życia decydują właśnie takie drobiazgi. Niestety żyjemy tylko raz, zatem warto się życiem napawać miast sprowadzać je do formy gdzie wszystko jest nam obojętne.

Bo w rzeczy samej chodzenie w dresie na imprezy towarzyskie które nie mają związku ze sportem, jest moim zdaniem takim właśnie zrównywaniem prawie wszystkich aspektów życia do jednego mianownika mianowicie – „ wygody”.

, , , , ,

Related posts

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.

Jak wygląda sprawa z treningiem rano? Co warto wiedzieć o tej tematyce? O jakich sprawach pamiętać, żeby mieć z tego korzyść?

Wiele osób myśli nad sensownością biegania rano. Tak zwany poranny trening ma tylu samo zwolenników, co wrogów. Część więc mówi iż można tak ćwiczyć, a pozostali, że wręcz przeciwnie. Co ciekawe każdy po trochu ma racji. Pamiętajmy, iż każdy z nas jest inny i nie ma jedynej sensownej odpowiedzi, która mówi tak albo nie dla tego typu treningu. Niemniej, warto rozwiać określone niejasności.

Rzeczy potrzebne podczas różnych ekspedycji

Nadchodzą chłodniejsze dni i wielkimi krokami przybliża się zima. Poszukując w sklepach ciepłych kurtek, swetrów, lub czapek, nie powinno się zaniedbywać innej istotnej części konfekcji, a mianowicie rękawiczkach.

Dla małych amatorów aktywnego wypoczynku – jakie akcesoria sportowe dobrze jest kupić dla dziecka?

Zbliżają się wakacje, a co się z tym wiąże – mnóstwo czasu wolnego dla naszych dzieci. Niestety mnóstwo dzieci spędza ten radosny czas w domu na oglądaniu telewizji, gdyż nie mają żadnego odmiennego pomysłu na rozrywkę. Dlatego też dobrze jest już teraz zadbać o to, by dziecko mogło spędzać wakacje aktywnie w ogrodzie. W jakie zabawki opłaca się zainwestować, by stworzyć dziecku właściwe warunki do zabawy.

Latest posts

W jaki sposób doskonale ukształtować własną figurę, aby wszystkich olśnić nowym wizerunkiem?

Obecnie jest wiele różnych skutecznych sposobów na formowanie sylwetki. Wszyscy fachowcy zalecają uprawianie sportu. Niestety ludzie ze znaczną otyłością osiągną w ten sposób redukcję wagi lecz nie uniknie się zwisającej skóry. Właśnie z tego powodu pojawiła się liposukcja. Jest to skuteczny zabieg kształtowania figury, który nie tylko ogranicza zbiorniki tłuszczowe ale pozwala jednocześnie na ukształtowanie figury. Opłaca się zatem zdecydować się na tego typu zabieg.

Abituriencie! Zdobądź dyplom lekarza psychologa, aby mieć ciekawą i dobrze opłacaną pracę

Dostanie się na państwowe uczelnie psychologiczne w stolicy województwa mazowieckiego łatwe nie bywa, choćby w czasach współcześnie królującego niżu demograficznego. Zdobycie wymarzonego fachu nierzadko staje się impulsem do założenia własnego gabinetu. We własnym zakresie prowadzona praktyka psychologiczna oznaczać będzie przede wszystkim pomaganie osobom posiadającym kłopoty z emocjami, rodzinne lub nieradzącym sobie z problemowymi życiowymi okolicznościami. Jeśli strona internetowa gabinetu psychologicznego będzie świetnie opracowana oraz pozycjonowana, na pacjentów nie trzeba będzie długo czekać, a sam gabinet zyska dobrą markę.

Jakie suplementy diety przydadzą nam się na co dzień w kwestii ciągłego stresu i z jakiego powodu warto je zażywać?

funkcjonujemy w niesłychanie ciężkich czasach. Mamy na sobie mnóstwo obowiązków w robocie lecz także poza nią. Mamy hobby oraz oddajemy się swojej pasji oraz poświęcamy czas naszym najbliższym. W całej tej gonitwie powinniśmy pamiętać aby zatroszczyć się o własne zdrowie, ponieważ nadmierna eksploatacja naszego ciała może ostatecznie prowadzić do bardzo przykrych dolegliwości a nawet do utraty zdrowia.

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.