Czy mamy do czynienia ze zjawiskiem upadku obyczajów?

W obecnych czasach modnemu człowiekowi przystoi pokazać się w odzieży typu sportowego już nie tylko w drodze na siłownię albo na salę gimnastyczną, lecz również w trakcie popołudniowego wyjścia do przyjaciół czy też do kawiarni, aby zjeść ulubione ciasteczko.

A przecież w nie tak znowu dawnych czasach by oddać się tego typu przyjemności, trzeba było wrócić do domu i przebrać się w bardziej adekwatny ubiór.

bieganie

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś możemy wnet po wyjściu z wanny wrzucić na siebie dres (dobrze by był świeży) po czym już biegiem przez park na umówioną herbatę albo na spotkanie z przyjaciółmi. Można utyskiwać na upadek obyczajów, czy oskarżać „amerykanizacje” środków masowego przekazu. Fakt jednak jest faktem. Nawet znane osobistości przyznają, że dres jest dziś równoprawnym strojem. Może może jeszcze nie wizytowym, lecz akceptowanym na salonach w sytuacji spotkań o bardziej swobodnym charakterze.

Moim skromnym zdaniem główna przyczyna takiej sytuacji jest bardzo prozaiczny, mianowicie wygoda. Od dziewiętnastego wieku żyjemy w coraz większym pośpiechu, co powoduje, iż mamy często mało wolnego czasu. Stąd ludzie dążą do jak największego upraszczania garderoby czy wymagań savoir vivre. Więc na salony wchodzą bluzy do biegania (zobacz to: bardzo fajne bluzy do biegania) zmieniające często swą pierwotną funkcję odzieży sportowej. Często nie są w ogóle nabywane z zamierzeniem uprawiania ćwiczeń gimnastycznych, w związku z tym tracą swą pierwotną funkcje.

jogging

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo rzecz wygląda również z biustonoszami do biegania (sprawdzisz to tu: komfortowe biustonosze do biegania). Choć zaprojektowane były z myślą aby zapewniać biegającym paniom wygodę w czasie biegów, przydatność takich biustonoszy sprawiła, iż w tej chwili są one powszechnie użytkowane.

Ten dający do myślenia materiał po prostu należy poznać. Dotyczy zbliżonej kwestii, więc z pewnością warto go przeczytać. Kliknij – szczerze zalecamy ten link (http://www.pitbike.pl/kategoria/27-ochraniacze-kregoslupa-i-buzery)!

Nie inaczej jest i z pozostałymi akcesoriami do biegania jak np. z plecakami czy obuwiem sportowym, które to widuje się nawet w zestawieniu z garniakiem. Nie dziwi również wizerunek mężczyzny z zegarkiem typu sportowego, włożonym do garnituru.

Można by było orzec, iż stajemy się coraz bardziej wygodniejsi. Nie jest to wprawdzie póki co nic szkodliwego, jednak jak we wszystkim, przesada bywa zgubna. Bo przecież jeżeli nie będziemy widzieć różnicy między tym co „od święta” a tym co „na co dzień”, najzwyczajniej siebie sami zubożymy.

Dlatego dobrze być czasami nie praktycznym. Poświęcić troszeczkę czasu na może mało produktywne, lecz jednak ważne rytuały, takie jak herbata wypijana codziennie po obiedzie (nieodzownie z pięknej porcelany), a do niej herbatniczek z konfiturą wiśniową. Jak by nie było o urokach życia decydują właśnie takie drobiazgi. Niestety żyjemy tylko raz, zatem warto się życiem napawać miast sprowadzać je do formy gdzie wszystko jest nam obojętne.

Bo w rzeczy samej chodzenie w dresie na imprezy towarzyskie które nie mają związku ze sportem, jest moim zdaniem takim właśnie zrównywaniem prawie wszystkich aspektów życia do jednego mianownika mianowicie – „ wygody”.

, , , , ,

Related posts

Dzieci też muszą właściwie dbać o najlepszą formę

Należy w dzieciach już od małego rozwijać miłość do uprawiania sportu, ponieważ wtedy będziemy mieli możliwość być pewni, że również w dorosłym życiu będą dobrze troszczyły się o swoje zdrowie i kondycję. A ponieważ mamy okazję zakupić takie urządzenia do ćwiczeń, które posłużą dużym i malutkim, to na pewno nie ma co zwlekać.

Większe oraz mniejsze urządzenia

Warto zwracać uwag wagę na to, iż proponowany nam materiał do ćwiczeń, to tak naprawdę mniejsze i większe sprzęty, a więc nie ma większego znaczenia czy mamy wielki dom, czy małe mieszkanie. Kiedy tylko odpowiednio wyszukamy, to odnajdziemy coś właściwego dla siebie, coś na czym będziemy mieli szanse poćwiczyć i dzięki czemu będziemy mieli możliwość właściwie zadbać o swoją figurę.

Bielizna termoaktywna – jak to właściwie działa?

Zamieszkuję w terenach podgórskich. Dla mnie rozległy krajobraz zielonych w tej chwili gór za domem, okrytych mgłą w rannej godzinie, to codzienność. To wcale nie oznacza nudy – gdy oglądasz góry nie potrzeba ci już telewizora, wystarczy odrobina uwagi. I mamy przedstawienie! Wcześnie rano bywa, że mgły podnoszą się niby kurtyna w teatrze. Legendarny jest głos, iż górale umieją szóstym zmysłem przewidzieć aurę.

Pomocne rankingi oraz opinie w sieci, które mogą nam pomóc w zakupieniu idealnego sprzętu

Obecne czasy oferują nam możliwość zakupienia różnorodnych produktów w różnych cenach. Każdy kto urządzał kiedyś swoje mieszkanie wie, iż znalezienie odpowiedniego sprzętu AGD lub elektroniki wymaga czasu tudzież bardzo dokładnych poszukiwań. W obliczu tak wielkiej ilości produktów, niekiedy może być nam ciężko znaleźć ten odpowiedni. Udając się do sklepu możemy zaobserwować mnóstwo regałów z produktami, które mają przeróżne funkcje tudzież ceny.

Jak wygląda sprawa z treningiem rano? Co warto wiedzieć o tej tematyce? O jakich sprawach pamiętać, żeby mieć z tego korzyść?

Wielu ludzi myśli nad skutecznością biegania rano. Tak zwany poranny trening ma tak wielu zwolenników, co wrogów. Część więc jest zdania że możemy tak ćwiczyć, a pozostali, iż wręcz przeciwnie. Co ciekawe każdy po trochu ma słuszności. Miejmy na uwadze, iż każdy z nas jest inny i nie ma jedynej prawdziwej odpowiedzi, jaka mówi tak albo nie dla tego typu treningu. Niemniej, warto rozwiać pewne niejasności.

Ruch jest zdrowy: nie zapomnijmy o tym

Jest kilka powszechnych haseł, które są bardzo często są powtarzane. Praktycznie każdego dnia takowe możemy usłyszeć. No i na pewno tekst "sport to zdrowie" jest wielce rozpowszechnioną sentencją. Wielce wartościowe słowa, które jednakowoż stosunkowo nierzadko są tak jakby przez nas w zupełności zapominane. Jednakowoż na poczynienie zmian w swoim trybie życia w sumie w żadnym razie nie jest za późno.

Latest posts

Lampa do paznokci przyspieszy cały proces

O ciało musimy właściwie troszczyć się w całym jego zakresie, z tego powodu właśnie tak istotne będzie to, byśmy wiedzieli, z czego musimy tutaj wykorzystywać. Im dokładniej dobierzemy określone materiały, tym szybciej zauważymy rezultaty ich działania.

Opieka nad dogorywającymi bliskimi

Dbałość paliatywna mieści opiekę nad ciężko chorymi, przez stosowanie terapii przeciwbólowej, aby poprawić ich jakość życia w ostatnim czasie choroby.

Chory nie ponosi żadnych kosztów za świadczenia lecznicze udostępniane w opiece paliatywnej.
Opieka paliatywna w domu pacjenta jest częstokroć dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Hospicjum gwarantem profesjonalnej opieki

Niestety, ludzkie ciało bywa delikatne. Schorzenia powiązane z podeszłym wiekiem i choroby nowotworowe zazwyczaj sprawiają, że człowiek wymaga całodobowej opieki. Bliscy nie w każdym przypadku są w stanie mu ją zagwarantować, jako że mają swoje obowiązki, jak chociażby praca zawodowa.

Czy prowadzenie własnej apteki to opłacalny biznes?

W naszym kraju jeszcze do niedawna rynek aptekarski zdawał się być taką branżą, której żadne zastoje nie są straszne. Należy jednak nadmienić, iż obecnie wyróżnia nas największy w całej Europie wskaźnik ilości aptek na jednego mieszkańca, co jest główną przyczyną faktu, że nawet apteki z wieloletnim stażem i rzeszą stałych klientów mają kłopoty z przetrwaniem na rynku. Bez większej przesady można stwierdzić, że obecnie praktycznie na każdej ulicy jest zlokalizowana jakaś apteka, sytuacji nie polepsza również to, że apteki dysponują ograniczonymi możliwościami przyciągania klientów (nie mogą już wykorzystywać programów lojalnościowych czy informować o różnych promocjach na leki sprzedawane bez recepty).